fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

7.–9. klassile kõlasid vene laulud ja romansid, klassikalised ja estraadimuusika parimad lood

20.10.2020

16. oktoobril oli 7.–9. klassi õpilastel suurepärane võimalus nautida vene, eesti, itaalia, ladina-ameerika ja suurbritannia populaarseid laule ning filmimuusikat. Külalisteks oli seekord loominguline tandem: Aleksander Peljovin (kitarr, vokaal) ja Olga Ramirez (akordion). Aleksandr Peljovin on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia vokaali erialal. Ta on vokaalansambli „Orthodox Singers“ liige ning Eesti publiku seas populaarne laulude ja romansside esitaja kitarri saatel. Olga Ramirez on akordioni erialal lõpetanud Georg Otsa nimelises Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. See andekas duo on edukalt andnud kontserte paljudes eesti koolides.

Kontserdi suurem osa koosnes vene romanssidest ja rahvamuusikast. Vene keele ja muusika lõimingu raames said õpilased süvendada oma teadmisi vene romansside ja folkloori vallas. Kõlasid sellised laulud nagu „Очи черные”, „Дорогой длинною”, „Конфетки-бараночки”, „Калинка”.

Kontserdi teine pool koosnes itaalia, ladina-ameerika, eesti ja suurbritannia muusikast. See repertuaar kajastub ka III kooliastme muusikaõpetuse kavas. Kõlasid sellised hitid nagu bossa nova stiilis itaalia laul „Quando, quando“ (Tony Renisi muusika ja Alberto Testa sõnad), kuuba bolero žanris kirjutatud populaarne laul „Besame Mucho“ (Consuelo Velázquez), „Saarema valss“ (Raimond Valgre), „Yesterday“ (The Beatles). Õpilased värskendasid oma teadmisi nii rahvaste muusika vallas, kui ka klahvpillide ja keelpillide teemas. Suure repertuaari kontekstis muusikud pidevalt vahetasid saatja ja solisti rolli ning demonstreerisid, et nii kitarr kui ka akordion täidavad suurepäraselt nii soolo- kui ka saatepilli funktsiooni.

Kontsert toimus väga soojas atmosfääris ning andis tugevat impulssi loomingulistele otsingutele. Nii lapsed kui õpetajad olid väga vaimustatud ning said palju positiivseid emotsioone.

Jalus