fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

7. ja 8. klassi õpilased käisid vaatamas filmi “Raisus. Lugu toiduraiskamisest.“

29.10.2018

Õpilased käisid filmi vaatamas Sõpruse kinos, programmi klassiga kinno raames. Film “Raisus!” kohta on kirjutatud, et see püüab muuta seda, kuidas inimesed toitu ostavad, valmistavad, minema viskavad ja söövad. Sellised tippkokad nagu Bourdain, Dan Barber, Mario Batali, Massimo Bottura ja Danny Bowien näitavad vaatajaile, kuidas nemad võtavad igast toiduainest viimase ning valmistavad sellest, mida tavaliselt peetakse ülejääkideks, uskumatuid roogasid ning kindlustavad nõnda toidusüsteemi. “Raisus!” paljastab selle, kui kuritegelik on toidu raiskamine ning kuidas see otseselt toetab kliimasoojenemist. Film näitab, kuidas igaüks meist saab teha oma harjumustes tillukesi ja imeliselt maitsvaid muudatusi, mis aitavad lahendada üht 21. sajandi suurimaist probleemidest.

Kinokülastuse eesmärk oli laiendada õpilaste silmaringi tähtsamate ühiskondlike probleemide osas ja arendada neis iseseisva ning enesekriitilise mõtlemise oskust. Filmis käsitletavad probleemid puudutavad temaatikat, mida läbitakse inglise keele tundides, bioloogia, inimeseõpetuse ja ka käsitöö ning kodunduse õppeainetes.

Õpilastele avaldas film muljet ja pani olulistel teemadel mõtlema. Filmis nähtut arutati tundides edasi, õpilased rääkisid enda pere kogemustest ka harjumustest. Loodame, et nähtu põhjal teeb iga filmi näinud õpilane enda kodus säästva tarbimise suunas esimesed sammud.

Jalus