fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

8.a klass käis Vene muuseumis teed joomas

26.02.2019

18. veebruaril külastasid 8.a klassi õpilased koos vene keele õpetaja Jelena Panfilovaga Vene muuseumi, kus toimus õppeprogramm „JOOGEM TEED: IMEJOOGI VÕLUD“. Õppeprogramm toimus õpetunni raames „Едим вкусно!” ehk „Sööme maitsvalt“.

Tassike teed, krõbe baranka ja uhke samovar – need iseloomustavad ühte traditsioonilist vene inimest. Teejoomine on väga vana komme, millel on ajalooliselt olnud oluline roll vene perede ja kaupmeeste elus. Muuseumitunni raames omandasid õpilased teadmised tee kasulike omaduste ja kasvatamise kohta. Muuhulgas saadi teada, kuidas nimetatakse samovari eelkäijat? Kes olid Tallinnas esimesed inimesed, kes teed jooma hakkasid? Millal ja kui tihti teed joodi? Mängu ajal avastati, milliseid erinevaid maitsetaimi saab kasutada ühe maitsva tee valmistamiseks. Muuseumitunni lõpus ootas õpilasi kaasahaarav viktoriin, tee joomine baranka, prääniku ja küpsistega meeldivas seltskonnas.

Sabine Liisa Pärn: „Meie klass käis Vene muuseumis teed joomas ja tee ajalugu uurimas. Mulle väga meeldis ning kuigi ma teed ei armasta, oli mul huvitav. Meie giid oli väga elav ja tegi kogemuse toredaks. Soovitaksin kindlasti ka teistel klassidel minna“.
Markus Karu: „Päris huvitav oli. Sain rohkem teada, et kuidas venelased teed jõid“.
Hannah Caroliina Uibo: „Vene muuseumis oli väga tore ja huvitav. Sain palju tee ajaloo kohta teada“.
Anastacia Isabel Klimenko: „Mulle väga meeldis muuseum ja inimene, kes rääkis. Ta oli tore ja suhtus oma töösse hingega. Kindlasti sooviksin uuesti minna ja teed juua. Sain palju uusi asju teada“.

Jalus