fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

8. ja 9. klassid külastasid Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust

09.04.2019

29. märtsil toimus TalTech Mektorys 8.–11. klassidele suunatud haridusprogramm USA päev. Tegemist oli USA saatkonna ja TalTech Mektory koostöös korraldatava infopäevaga, mille eesmärk on tutvustada Eesti kooliõpilastele teadus- ja tehnoloogiahariduse võimalusi ning tekitada huvi inseneeria erialade vastu.

Päev ise oli tegelikult suhteliselt lühike. Päeva esimeses osas said õpilased kahes töötoas proovida programmeerimist. Ühes grupis pandi etteantud skeemi järgi liikuma robotit ja teises programmeeriti valgusfoori töötsüklit. Programmeeriti paaris või kolmestes gruppides.

Peale lühikest jäätisepausi, toimus USA California osariiki tutvustav lühike loeng. Sellele järgnes kliimasoojenemist tutvustav arutelu ja grupitöö ning õpilased said infot erinevate õppimsvõimaluste kohta USAs. Tutvustati nii suvelaagreid kui ka edasisi võimalusi.

Päeva lõpuks viidi õpilased ka majatuurile, kus tutvustati TalTech Mektory erinevaid tube. Terve päev toimus inglise keeles, majatuur poolele seltskonnast ka eesti keeles. Õpilaste tagasiside oli pigem positiivne, tegemist oli nii mõnegi meelest millegi uuega.

  • „Mulle meeldis programmeerimine, kuna see oli huvitav ja sain uusi kogemusi.“
  • „Mulle meeldis valgusfoori ehitada ja tööle panna, sest see õnnestus.“
  • „Kõik selles päevas oli väga huvitav ja lõbus.“
  • „Mulle meeldis valgusfoori programmeerida, see oli esimene kord kui programmeerisin midagi kasutades elektroonikat.“
  • „Programmeerimise osa päevast oli parim!“
  • „Mulle väga meeldis, kuidas üks esinejatest, kes ise Californiast pärit oli, California ajaloost, rahvussümbolitest rääkis. Samuti meeldis mulle, et rääkisime globaalsetel teemadel (kliimasoojenemine), mulle ei meeldinud, et päev nii lühike oli.“
  • „Sellised päevad on lõbusad ja loomingulised, see on midagi teistsugust ja seal õpib palju.“
  • „Mulle meeldib selliste päevade mõte, kohtan tavaliselt siis uusi inimesi, saan tuttavaks teiste maade kultuuriga, tutvun ka tehnoloogiaga ja kõige lõpuks mõtlen ka tuleviku peale.“

Kokkuvõtteks võib öelda, et oli nii neid, kellele meeldis rohkem programmeerida kui ka neid, kes nautisid inglisekeelset loengut. Tervikuna läks päev väga hästi korda.

Jalus