fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

8. klassid seiklesid ja omandasid teadmisi Padisel

21.09.2020

Sel kevadel jäi eriolukorra tõttu ära 7. klasside väljasõit. 10.–11. septembril sõitsid nüüd juba 8. klassi õpilased seiklusväljasõidule Padisel asuvasse Kallaste turismitallu.

Esimene seikluspäev „Kloostri taga metsas” oli suunatud ühise „meie”- tunde tekitamisele, ka Audentese moto on sel aastal „Mina ja meie“. Harjutati läbi mänguliste tegevuste koostööd. Kallaste talu ümber on hulgaliselt atraktsioone, mis on mõeldud sooritamiseks ühise meeskonnana. Lapsed jagati kolmeks tiimiks. Tiheda vihmasaju tõttu toimusid esimesed mängud ja tiimikoostööd siseruumis. Peale kosutavat lõunasööki jäi vihm üle ja päike tuli välja. Algasid seiklused õues koos suunavate ja toetavate instruktoritega. Kõrgseikluselementide jaoks pandi lastele selga ronimisvöö ja kiiver ning kätte kindad. Iga ülesande järgselt toimus analüüs, kuidas läks, mida õpiti enda ja oma meeskonna kohta. Päeva lõpus oli kokkuvõte koos magusate meenetega.

Teise päeva hommikul said soovijad õpetaja Kadi juhendamisel joogatunnis osaleda. Söödi mõnus hommikusöök ja õpetaja Tiia tutvustas maakunsti projekti „Loodusmaterjalidest mandala“, mida kõik tiimid loodusesse teostama suundusid. Peale kunstiprojekti algas „Ellujäämiskursus metsas“. Lastele õpetati kuidas käituda, kui oled eksinud, kuidas end nähtavaks-kuuldavaks teha. Kuidas saada sooja ja mida süüa/juua. Kõik tehti metsas tiimidega ka reaalselt läbi, sh varjualuse ehitamine öö mööda saatmiseks. Tuli üles teha ka lõke ja koos keedeti maitsev tee metsaandidest. Need on oskused, mis on vajalikud igale noorele.

Kõik tegevused olid seotud inimeseõpetuse teemadega (liikumine ja vaimne tervis), osalejad said inimeseõpetuses ka hinde. Kunstiprojekti teostuse ja tutvustuse hinne läks kunstiõpetusse. Lastega kaasas olid 8.a klassijuhataja Kadi Aavik, 8.b klassijuhataja Tiia Pällo ja koolipsühholoog Helena Talihärm.

Oli tõeliselt vahva ja meeldejääv kogemus kõigile osalejatele.

Jalus