fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

8. klassid tutvusid Pirosmani geniaalsusega

17.05.2019

8. klassid käisid 9. mail Kadriorus Mikkeli muuseumis kuulsa gruusia kunstniku Niko Pirosmani näitusel. Muuseumi haridustöö kuraator Aleksander Metsamärt suutis elavalt luua silme ette kunstniku reaalse elu vaesuses ja tänapäeva, kus iga autori teos on miljonivääriline. Vaadati väljapandud maalide detaile ja tehnikat, kuulati sünnilugu.

Õpilaste praktiline ülesanne oli leida lihtsate võtetega saavutatud detaile, kuidas ruutude ja ringi abil on võimalik anda edasi vorsti või kriipsude ja täppidega redist. Muuseumitunnis meenutati maaližanre, nii said üle korratud mütoloogiline, portree-, olustiku-, maastikumaal ja natüürmort.

Näituse ülevaatamise lõpuks jõuti Picassoni, kelle teoste nägemine Eestis on haruldane. Picasso tegi portree Pirosmanist, kuna tahtis kõigile tutvustada geniaalset kunstnikku.

Muuseumitunni lõpetasid 8. klassi noored praktilise tööga, kus tumedal põhjal tuli kriitide abil lihtsate vahenditega joonistada inetu asi ilusana. Tume põhi oli valitud seepärast, et Pirosmani ise kasutas ka tumedal põhitoonil värve.

Koolis arutati teema lõpetuseks inimlikku tasandit, kuidas geniaalsus on sageli mõistetav alles hiljem. Samuti sai tuua paralleele sügisel Viljandis vaadatud naivistliku eesti kunstniku Paul Kondasega.

Jalus