fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

9.c klass külastas TalTech Mektory keskust

07.10.2020

9.c klassi õpilased käisid koos inglise keele õpetajate Jana Antoni ja Liisa Kubrega TalTech Mektory Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses. Õpilased said osaleda kahes erinevas töötoas. Tüdrukute töötoas tutvuti spetsiaalselt portreepilte puudutava pilditöötlusega. Töötoas keskenduti töövõtete proovimisele nagu naha pisivigade eemaldamine, digitaalselt meigi lisamine, näojoonte rõhutamine jne. Saadud teadmisi saab hiljem igaüks kasutada oma portreepildi töötlemiseks.

Poiste töötuba viis neid virtuaalreaalsusesse. Virtuaalreaalsus lubab liikuda ringi ulmefilmis, reisida ajas ja sattuda enneolematult põnevatesse kohtadesse, aga samuti luua virtuaalselt skulptuure või viia ohutult läbi keemiakatseid. Virtuaalreaalsuse maailmas on alati äärmiselt põnev ning köitvaid ja harivaid tegevusi lõputult.
Töötoas tutvustati, kuidas pilt prillide sisse saab ning räägiti, kuidas erinevad tavaline ja virtuaalreaalsuse nägemisviis ehk perspektiiv. Näidati praktiliselt, kuidas virtuaalreaalsust erinevatel elualadel kasutada saab ning katsetati erinevaid aplikatsioone – alates 3D-joonistamisest kuni kosmoselendudeni. Töötoa lõpus oli igaühel võimalik kasutada seadmeid just oma lemmiktegevuse jaoks ja saada unustamatu virtuaalne elamus.

Õppepäeva teises osas kohtuti USA saatkonna töötajaga, kes rääkis õpilastele koostöö ja üksteisega arvestamise tähtsusest. Eesti õpilased on hakkajad, oskavad keelt hästi. Meie õpetajad on tublit tööd teinud ning eesti hariduse üle võime uhkust tunda – selline oli paljudes riikides elanud ja mitmete riikide hariduskorraldusega kokku puutunud USA saatkonna pr. Kelli Odhuu (Ph.D) arvamus.

Jalus