fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL, SPORDIGÜMNAASIUM

9. ja 12. klassid omandasid rahatarkust

31.03.2021

Neljapäeval, 25.märtsil, osalesid nii erakooli, kui ka spordigümnaasiumi 9. ja 12. klassid Pangaliidu poolt korraldatud Rahatarkuse konverentsil.

Kas raha teeb vabaks? Või õnnelikuks? Ehk on hoopis sedapidi, et oskamatus rahaga ringi käia võib inimest piirata, halvemal juhul õnnetukski teha? Rahatarkus on midagi, mida tuleb juba varakult noortele õpetada, seda läbi eluliste kogemuste ja praktikate. Kõik algab oma unistuste määratlemisest, eesmärgistamisest, tähtis on õppida raha säästma, tulusid ja kulusid kirja panema. Lõpuks jõutakse ka investeerimiseni, milleks on palju erinevaid võimalusi. Et olla rahatark, on vaja teadmisi ning seetõttu õpilased konverentsist osa võtsid. Konverentsi avas rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ja üritust modereeris Youtuber ja ettevõtja Victoria Villig.

Programm oli väga mitmekülgne:
Õpilasfirmade Münt ja EHA noored ettevõtjad jagasid kogemusi ja õppetunde õpilasfirma asutamisest ning kasuteguritest.
Ettevõtluskoolitaja Mart Vainu, kel samuti õpilasfirma kogemus, rääkis elatise teenimisest.
Eestlastest startup‘erid Joan ja Kristjan Kangro jagasid, miks nad valisid ettevõtja tee ning mõtteid krüptorahast ning robotitest.
Edukate investori Jaak Roosaare, Kristi Saare ja Viljar Arakase andsid nõuandeid, kust ja kuidas raha saada, kuidas seda säästa või kasvama panna.
Oma intervjuus rääkis Tanel Padar palju säästmisest ja investeerimisest ning jutustas loo, kuidas muusikust on saanud ettevõtja ja rahatargalt käituv inimene.

Eraldi paralleelsessioon oli õpetajatele ja lastevanematele. Sellel sessioonil esinesid Tallinna Reaalkooli direktor Ene Saare, ettevõtlus- ja majandusõpetaja ning ettevõtlusõppe eestvedaja Gerli Veeleidi, koolides finantskirjaoskuse kujundamise võimalusi analüüsinud Piia Viks-Binsoli ja Eesti Panga president Madis Müller.

Konverentsi lõpus said kõik osalejad panna oma rahaga seotud teadmised proovile veebiviktoriinis. Kuuele viktoriini võtjale olid ka auhinnad. Konverentsi saab huvi korral järele vaadata
Õpilased saavad konverentsilt saadud teadmisi ning oma mõtteid ja ideid jagada nädal aega hiljem ühiskonnaõpetuse tundides, kus rahatarkuse teemad on põimitud majanduse teemadega.

Kui soovid samuti lapsevanemana või ettevõtjana jagada õpilastele oma kogemusi rahast ning rahatarkusest, oled väga oodatud ühendust võtma ühiskonnaõpetuse õpetaja Kadi Aavikuga – [email protected].

 

Jalus