fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

9. klassid osalesid soonorme käsitlevas osalusteatris

19.03.2020

Eesti Seksuaaltervise Liit etendas 12. märtsil 9. klassidega soonorme käsitleva osalusteatri.

Osalusteater on teatrivorm, kus publik osaleb aktiivselt etenduse protsessis. 9. klassi noored arutasid ette antud stsenaariumide lahendustena erinevaid võimalusi. Stsenaariumi järgi oli viis paari, kes on oma probleemidega nõustamisele tulnud. Noored pidid etendama vaatenurga avardamiseks just vastassoost inimest. Ülejäänud osalised olid suhtenõustajad, kes pidid leidma paari probleemidele lahendusi nii, et suhe edasi kestaks.

Seksuaaltervise Liidu eesmärk on ennetada ja vähendada soolist diskrimineerimist ning hinnata ümber stereotüüpe. Valitud on teadlikult äärmiselt stereotüüpsed olukorrad, et oleks lihtsam väärpõhimõtteid leida: kas iga mees joob diivanil õlut ja nõuab kõrgemat palka, kas koristamine peab olema naise kohustus.

Etenduse juhtidel jagus meie noorte kohta vaid kiidusõnu, välja toodi just asjalikke nõuandeid ja mängulist rõõmu. Noored mõistsid, kuidas kõik inimesed peavad iga päev selle nimel vaeva nägema, et murda stereotüüpe, mis on kahjulikud ja painutavad isiksusi.

 

Jalus