fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

9. klassid tutvusid Tallinna teeninduskooliga

14.04.2023

23. märtsil said meie 9. klasside õpilased Tallinna teeninduskooli töötubades eluks vajalikke praktilisi oskusi õppida. Hiljem koolitundides võtsid õpilased nähtu kokku ning jagasid omavahel saadud teadmisi ja kogemusi.

Kaubandus
Töötoa Kahoot-viktoriinis sai teada kaubanduskettide päritolu, kuidas kassad töötavad ja kas robotid saavad teenindamisega hakkama inimesteta. Proovile sai end panna toiduainete tundmises – ära arvata kapsad ja seemned. Limategemine oli kõige parem osa, sai rahustavalt mudida, lisada värvi- ja lõhnaained. Ettevõtja tutvustas materjale ja tehnikaid, kuidas kasutada ning miks on oluline olla kursis müüdava tootega. Selgus, et kaubanduse erialal pole piisavalt õpilasi, et õpitav amet võib olla väsitav ja mitte eriti hästi tasustatud.

Spaateenindus
Põhitegevus oli meemassaaž, kus kõik said oma kätega masseerida. Tutvustati erinevaid tehnikaid, räägiti, kui kasulik ja tervendav on just mee ravitoime. Kuigi massaaži tehti magusa meega, siis lõpus nahk kleepuma ei jäänud, vaid oli mõnus pehme. Kodus saab sarnast lõõgastavat massaaži teha pereliikmetele. Põnev oli teadmine, kuidas kasutada mett välispidiselt ja seeläbi end paremini tunda. Massööri töö ei tundunud kerge, kuid saadav tasu on hea, eriti kui töötada spaakeskustes, kuid iseseisva ettevõtjana on keerulisem.

Hotellindus
Töötoas alustati mokteilide ehk alkoholivabade kokteilidega. Sai testida maitseid, nii selgus, et kirss ja astelpaju on väga hea kooslus. Joogid said maitsvad ja tervislikud. Õpiti, kuidas paigutada lauanõud, kuidas peenemas restoranis neid kasutada, kuidas käsitseda šeikerit, mis on olulised teadmised baaridaami elus. Eluliselt kasulik osa oli, kuidas efektiivselt voodipesu vahetada, et saaks kiiresti ega tekitaks nii palju tolmu.

Kokaeriala
Köögis juhtus nii halba: lõigati näppu ja majonees ei õnnestunud kohe esimese korraga, kui ka head: söökide lõpptulemus oli lausa hämmastav, millised maitsed oma kätega valmis tehti, parim oli Pavlova kook, ka teised road olid põnevad. Peakokaga koos juhendasid Teko I kursuse õpilased, kes olid juba väga asjalikud, kuigi vaid aasta vanemad. Kõik oli väga maitsev, kooli õpilastest juhendajad toredad ja abivalmid, õpetajad sõbralikud, tänu neile sai uusi töövõtteid õppida.

Õpilaste jaoks avardavad sellised õppepäevad silmaringi. Tekib huvi ja töötoad aitavad paremini mõista teenindavat tööd. Põnev oli teada saada, mis kutsekoolis olemas on ja mida seal õpitakse. Koolis olid toredad ja sõbralikud juhendajad, ilus sisekujundus ja turvalises keskkonnas oli hea teha praktilist tööd, õppida omavahelist koostööd. Kaasa võeti väärt teadmine, et teenindavas töös on esmajoones oluline inimese iseloom ja mõistvus, teadmisi on alati võimalik juurde õppida. Praktilisi asju oli kasulik harjutada, siiski peaks enne õppima gümnaasiumis, oli meie õpilaste kokkuvõte õppepäevast.

Jalus