fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Abituriendid külastasid Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit

28.01.2022

12. jaanuaril külastasid Audentese spordigümnaasiumi abituriendid Tartus asuvat Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit. Ühiskülastus võeti ette õppeaine sport ja poliitika osana, milles tuleb kaheteistkümnendikel sooritada veebruaris ka eksam. Külastusest kirjutas 12.c klassi õpilane Ragne.

Muuseumi ajalugu on pikk ja kirju – nimelt võeti muuseumi loomine juba 1920. aastatel Eesti Spordi Keskliidu päevakorda, kui hakati koguma spordiajaloolisi materjale. 28. jaanuaril 1963 kinnitati muuseumi põhimäärus ja isikkooseis ning neli aastat hiljem 1. juulil avati Eesti NSV Riiklik spordimuuseum. Peale taasiseseisvumist täienesid kogud hoogsalt ja 2001. aastal kolis muuseum oma praegusesse asupaika Tartu vanalinnas Rüütli tänaval. Kaks aastat tagasi läbis muuseum järjekordse mastaapse uuenduskuuri – ümber korraldati püsinäitus „Eesti spordi lugu“ ja lisati mitmeid interaktiivseid atraktsioone.

Meie kooli õpilastel oli võimalus muuseumis nii giidiga kui ka iseseisvalt ringi vaadata. Enim jäid abiturientidele meelde olümpiamängudel tehtud poliitilised žestid, mis toona raputasid kogu maailma. Veel oli huvitav jälgida erinevate võistlusvormide arengut läbi aja ja saada lisainfot erinevate spordialade sünnilugude kohta. Interaktiivsetest atraktsioonidest tekitas enim põnevust rallisimulaator, mis tekitas tunde, nagu oleksid noored ise WRC kiiruskatseid läbimas.

Kindlasti oli muuseumikülastus oluline osa ka eksamiks valmistumisest, sest tihtipeale kuuleb ja näeb mõnd head muuseumi külastades rohkem, kui terve õpiku kaanest kaaneni läbi lugedes. Tegemist oli igati toreda kogemusega ning ühiselt soovitatakse kõigil spordihuvilistel sammud Tartu poole seada.

Jalus