fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Ajaloopäev viis põhikooli õpilased keskaegsesse kooli ja nõukogude aja kolhoosi

28.04.2016

Juba üle kümne korra on igal kevadel ajalooõpetaja Pille Rohtla eestvedamisel korraldatud põhikooli ajaloopäeva, mil õpilased rändavad ajas tagasi, õppides läbi erinevate teemade ajalugu.

Sel korral oli ajaloopäeva „Ajalugu läbi kunsti, kirjanduse ja muusika” eesmärgiks lõimida läbi ajaloo kokku erinevaid õppeaineid ning tekitada seeläbi terviklikum maailmapilt.

Päev oli toimekas ja mitmekesine ning kuna aprill on liikumise kuu, toimus kultuurilooline orienteerumine Kadriorus ning fotojaht ja ekskursioon vanalinnas. Eriti oodatud sündmused on alati ajarännakud, mis seekord toimusid aastatesse 1516 ja 1982.

1516. aasta viis 5. ja 7. klasside õpilased õppima keskaegsesse kooli, kus õpiti grammatikat, astronoomiat, võideldi katkuga nii vaimselt kui füüsiliselt ning viibiti meeliülendaval keskaegsel protsessioonil imeliste orelihelide saatel. Söödi keskaegset toitu tolleaegses olustikus ning raamatukogus tutvuti keskaegse kirjandusega.

1982. aasta viis 9. klasside õpilased Kirovi näidiskalurikolhoosi, kus elati põhjalikult läbi nõukogudeaegne elu, alates piiritsooni sisenemisest, lõpetades disko ja delikatesside söömisega. Samuti oli õpilastel võimalik KUMU-s end kurssi viia nõukogudeaegse kunstiga, mis teadagi oli sisult sotsialistlik ja vormilt rahvuslik.

Kõige kaugemasse aega said minna 6. klassi õpilased, kes tutvusid Arheoloogia muuseumis Eesti esiajalooga ning meisterdasid hiljem keraamiku käe all muuseumis nähtud kammkeraamikat.
Meisterdada said ka 8. klassi õpilased, kes NUKU muuseumis valmistasid varjunuku ning mängisid läbi mitmeid stseene Eesti ajaloost.

Ajaloopäev andis ettekujutuse erinevatest ajastutest ning õpetas õpilastele läbi tegevuste palju enam kui pelgalt õpikust õppimine.

 

Jalus