fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Aktiivõppenädal kinkis elamusi

13.03.2015

Aktiivõppenädal-370x240Traditsioonilise aktiivõppenädala jooksul nautis kogu koolipere põnevaid ettevõtmisi ja kogus värskendavaid muljeid.

Vene keele konverents
Esmaspäeval, 23. veebruaril toimus vene keele konverents, millest võtsid osa üheksandikud. Õpilased said teada, kuidas teha vene keeles ettekannet. Paljudele oli see keeruline, aga ülesandega tuldi hästi toime.

Ettekanded puudutasid peamiselt Venemaad ja Eestit. Räägiti kuulsatest inimestest, spordist, autodest, vaatamisväärsustest ja sümbolitest ning oli teisigi huvitavaid teemasid.
Osalejatele pakkusid suurt huvi ettekanded, mis puudutasid Sotši olümpiamänge ja iluuisutajat Irina Rodninad. Kõige põnevamaks osutus Marteni ja Frangi töö Puškini lapsepõlvest.
Õpilaste arvates esinesid kõige paremini Frank ja Marten, Simona ning Elisabeth, kuna nende jutt oli kõige soravam ja arusaadavam.

Konverents täitis oma eesmärgi: üritus suurendas huvi vene keele ja kultuuri vastu, parandas vene keele oskust ning laiendas silmaringi. Õpilased said palju uusi kogemusi ja teadmisi nii spordi, maateaduse kui ka keemia valdkonnast ning kuulsid huvitavaid fakte Venemaa tuntud inimeste elu kohta.

Oleme ise ilu tegijad!
Kolmapäeval, 25. veebruaril toimunud põhikooli kunsti- ehk loovuspäeva eesmärk oli käia kunstimuuseumides ja osaleda sealsetes huvitavates haridusprogrammides, mida õpilane tavakülastajana kogeda ei saa.

Laste vahetu tagasiside on olnud mitmekesine. Huvitavad ja vahvad olid õpilaste arvates näiteks programm „Kalevipoeg” ja arhitektuuriprogramm „Läbi seinte” Kumu kunstimuuseumis ning Niguliste muuseumis.

Adamson-Ericu muuseumis meisterdasid lapsed omapäraseid traatehteid. Tarbekunsti- ja disainimuuseumis joonistati ning pressiti kokku päris oma märk. Veel osaleti Kadrioru ja Mikkeli kunstimuuseumi programmides ning vaadati kunstihoone näitust.
Nõmme klaasi- ja keraamikakojas tutvuti keraamika valmistamise võimalustega. Seal voolitud kaunid ja pitsilised vaagnad peaksid varsti keraamikaahjus valmis saama ning meieni jõudma. Ka poisid olid keraamikatööst väga vaimustatud ja tegutsesid südamega.

Algkool keskendus muuseumidele
Algkooli õpilased käisid ajaloonädala jooksul Miia-Milla-Manda lastemuuseumis, Kumus, Kullo lastegaleriis, loodusmuuseumis, lastekirjanduse keskuses, NUKU muuseumis, Kadrioru lossis ja Tallinna raekojas.

Huvitavates muuseumitundides said lapsed palju uusi teadmisi, mida rakendati kohe mitmesugustes tegevustes. Valmisid pulganukud, Tallinna vaated eri struktuuriga paberist ja polümeersavist ehted. Elamusi pakkusid ka rollimängud.
Tänu sellele, et lapsed said õppekäikudelt häid muljeid ja emotsioone, läksid paljud neist koos perega samadesse kohtadesse veel kord tagasi.

Kes ajalugu ei mäleta, elab tulevikuta!
Neljapäeval, 26. veebruaril toimus meie koolis järjekordne ajaloopäev. Selle aasta teema oli „Kool ja haridus läbi aegade”.
Õpilased said osaleda ja mitme meelega tunnetada lapse, noore, õpilase ning kodaniku rolli sel ajastul, mida nad ajalootundides parajasti õpivad. Meisterdati Eesti muinasajale iseloomulikku kammkeraamikat ja õpiti keskaegses koolis. Peeter I juures said õpilased teada, mida peeti oluliseks uusaegses Eestis, ning eeskujulikud õppurid kohtusid 1928. aastal Eduard Vildega. Peale selle ammutati teoreetilisi teadmisi mitmest muuseumist ja toimus kultuurne orienteerumine vanalinnas.

Jalus