fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Huvikeskus

Algab jalgratturi koolitus!

17.12.2014

Jalgratturi-koolitus-370-x240Audentese erakool peab väga oluliseks, et õpilased käituks liikluses turvaliselt. Seetõttu pakub Audentese Huvikeskus juba kuuendat aastat õpilastele alates 3. klassist võimalust osaleda jalgratturi koolitusel.

Eesti Vabariigi liiklusseadus (§ 148) ütleb, et jalgratast võib iseseisvalt sõiduteel juhtida vähemalt 10-aastane isik, kes on omandanud jalgratturi kvalifikatsiooni, ning et 10–15-aastasel isikul peab sõiduteel sõitmisel olema kaasas sellekohane juhiluba.

Jalgratturi koolitus algab jaanuari kolmandal nädalal ja kestab maikuuni, kohtutakse 16 korral. Õppetund toimub kord nädalas ja kestab 60 minutit. Kuutasu on 12 eurot. Tunni nädalapäev ja kellaaeg selguvad peale teise poolaasta tunniplaani lõplikku kinnitamist.

Huvilisi koolitab vastava väljaõppe saanud õpetaja Krista Kinkar, kes on ka liiklusteemalise tööraamatu „Mina liiklen ohutult” autor.

Iga koolituse läbinud õpilane
•    suudab valitseda jalgratast;
•    oskab jälgida liiklust, märkab ja näeb ette võimalikke ohte ning käitub vastavalt sellele;
•    arvestab teiste liiklejatega ja suhtub neisse lugupidavalt;
•    sooritab edukalt jalgratturi teooria- ja sõidueksami ning saab selle kinnituseks jalgratturi juhiloa.

Jalus