fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

Algas spordigümnaasiumi uus rahvusvaheline Erasmus+ spordiprojekt!

06.02.2018

Esimene korraldusmeeskondade kohtumine toimus 25.–26. jaanuaril 2018 Adažis, Lätis, millest võtsid osa spordigümnaasiumi direktor Priit Ilver, spordipsühholoog Kristel Kiens ja bioloogiaõpetaja Heli Illipe- Sootak. Lisaks Läti spordikoolide liidule oli esindatud ka Leedu kanuuföderatsioon.

Esimesel kohtumise päeval tutvustati spordikoole ja riiklikku spordipoliitikat. Meie Läti ja Leedu partnerid olid iseäranis elevil, kui said teada, kuidas Audentese õppursportlaste arengusse on kaasatud ka spordipsühholoog. Korduvalt kinnitati, et just sellist arengusuunda oleks vaja nendegi spordikoolidesse. Meie lõunanaabrid kirjeldasid, kuidas neil toimub spordivaldkonna rahastamine ja kuivõrd komplitseeritud on tegelikult laste ja noorte kaasamine sporditegevustesse. Suurimaks puuduseks ei peetudki niivõrd finantsolukorda, kuivõrd lapsevanemate tugivõrgustiku puudumist ja nende kasinaid teadmisi füüsilise aktiivsuse tähtsusest laste ja noorte arengus. Üllatusena saime teada, et Lätis on lastele ja noortele sportimine tasuta, paraku ei ole spordikoolide ja laste elukoha vahel korralikku ühistranspordisüsteemi, mis võimaldaks kaasata enam maapiirkondade ja väikese sissetulekuga perede lapsi.

Teisel päeval külastasime Sigulda kelgutamis- ja bobirada, kus parasjagu olid algamas rahvusvahelise kelgutamisföderatsiooni 49ndad Euroopa meistrivõistlused. Seejärel viidi meid suusa- ja uhiuude spordikeskusesse. Nii et Siguldat võib nimetada lausa Läti spordipealinnaks!

Meie Läti-reisi lõppedes astume sisse ka Limbaži spordikooli, kus tegid trenni Läti tulevased olümpiasangarid aerutamises.

Järgmine Eesti, Läti ja Leedu korraldusmeeskondade kohtumine toimub juba maikuus Eestis, millele järgnevad projekti sisulised tegevused koos õpilaste, treenerite ja lastevanematega.

Loen Erasmus+ Sport projekti kohta lähemalt

Jalus