fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Algkooli perenädalal andsid tunde õpilaste vanemad, vanavanemad ja teised pereliikmed

08.05.2017

Perenädalal sisustasid koolitunde vanemad, vanavanemad ja teisedki pereliikmed, rääkides oma vahvatest elukutsetest ja hobidest ning viies õpilasi koolimast hoopis välja tutvuma erinevate töökohtade ja ettevõtmistega.

1.a klassi Johanna jahimehest vanaisa tutvustas lastele erinevaid loomi, näitas oma jahitrofeesid ning jagas lastele uut infot looduse kohta. Lisandra õde tegi aga klassis koos lastega moodsat kunsti, mis kaunistab nüüd 1.a klassi seinu. 1.b klassi Alice ja Oskari ristiema vestles lastega headuse ja sõpruse tähtsusest nii laste kui ka täiskasvanud inimeste elus. 1.c klassi Eliise vanaema ja Ameerika papa Tom tegid koos mustkunsti ning lapsed said ukulele saatel „Põdra maja“ laulda.

2.a klassi kehalise kasvatuse tundi viis läbi Ellla ema, kes tutvustas lastele joogat. Tund algas päikesetervitusega, tutvustati jooga põhimõtteid ja mõisteid, selgitati hingamise ning keskendumise tähtsust.

Perenädalal käisid 1.c, 2.a ja 2.b klass Estonia Talveaias vaatamas ja kuulamas kontsertetendust „Orkestrimäng“. Kutse kontserdile tuli 2.a klassi Loore vanaisa Priidult, kes ka ise etenduses tähtsat rolli mängis. Lastele tutvustati humoorikalt erinevaid pille, muusikateoseid ja nende ajalugu. Tegemist oli tõeliselt kaasahaarava, kuid samas väga õpetliku käiguga.

3.a klassi õpilased kutsusid aga perenädalal hoopis oma pered kooli aulasse, kus toimus näitemängu „Väikese poisi suur mure“ esietendus. Näidend pakkus palju positiivseid emotsioone, nalja ja ka äratundmist vanematele.

3.b klass kohtus Skype´i teel klassivend Hendriku perekonnaga, kes praegusel hetkel elab Singapuris. Hendrik jagas muljeid reisil kogetust, ekskursioonist köisraudteel ning rääkis Singapuri sümbolist, kalasabaga lõvist.

3.c klass külastas Kaspari ema eestvedamisel TV3-e, kus kuulati põnevaid seiku igapäevasest teletööst, uudistati stuudioid ja külastati raadiojaama Power Hit Radio. Proovile sai panna oma oskused ka saatelõigu etendamisel ning järele proovida töö „Seitsmestes uudistes“. Perenädala viimasel päeval tuli tantsutundi abiliseks Anneti ema, kes varasemalt on ise tegelenud võistlustantsuga. Kaks õpetajat on ikka kaks õpetajat ja nii möödus tund töökalt ning quickstep`i sammud said palju selgemaks.

4.a klassis käis külas Jan Alexi isa, kes rääkis erinevatest arvuti ja interneti kasutamise võimalustest. Lapsed said palju huvitavat infot ja praktilisi soovitusi kuidas tänapäeva nutiseadmete maailmas turvaliselt ja arukalt toimetada.

4.b klassis käis tundi andmas Matteuse ema Pille, kes rääkis lastele rahast ja selle ajaloost. Vesteldi ka planeerimise ja säästmise tähtsusest. Kunstitunni viis läbi Carola vanem õde Kristel, kes pani lapsi mõtlema teisest vaatevinklist ja palus neil joonistada hoopis seda, mida nad näevad siis, kui on valinud endale elukutse. Laura onu Hembo, kes tegeleb arheoloogiliste väljakaevamistega, rääkis lastele, mida kõike võivad meile jutustada leitud esemed. Koos Pauli ema Tatjanaga õpiti selgeks klassi lemmikmuusikapaladest playlisti koostamine. Perenädala lõpetuseks käis kogu klass koos vanematega kevadisel matkal tutvumas Pirita jõe ilusate loodusvaadetega.

Perenädal annab pereliikmetest külalistele võimaluse tundma õppida koolielu, oma lapse klassikaaslasi ning rikastab õpilaste õppetööd huvitavate tunniteemade ja „õpetajatega“. Algkooli õpilased tänavad kõiki, kes andsid oma panuse ja rikastasid oma külaskäikudega meie koolielu.

 

Jalus