fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Algkooli perenädalal andsid tunde õpilaste vanemad

21.04.2016

Perenädalal sisustavad lapsevanemad koolitunde, viies õpilasi koolimast välja, tutvustades oma hobisid ja töökohta.

1.a klassi Adriani vanaema käis lastele rääkimas meditsiini ajaloost. Vanaemal oli kaasa võetud portselanist meditsiinikujukesed, mille abil rändasid lapsed ajas tagasi. Iga kujukese juurde oli Adriani vanaemal põnev lugu rääkida. Üheskoos tuletati veel meelde tervisliku toitumise põhitõed ja lihtsamad õnnetusjuhtumite esmaabivõtted. Kõige lõpuks tehti üheskoos virgutav võimelmine.

1.b klassis käis perenädala raames tervislikust söömisest ja liikumisest rääkimas Magnari ema Merilin. Lapsed tegid virgutusvõimlemist, tantsisid ja arutlesid teemal, kuidas olla terve. Mirelli õde Rebeka tutvustas 1.b klassis filmindust ja inimesi, kes filmi tegemise juures kaasa löövad. Koos vaadati erinevaid filme õudusfilmi, vesterni, reklaamiklippi ja seda, kuidas filmi tehakse.

2.b klassil oli külas Jens´i isa Lauri, kes rääkis lastele mööbli valmimisest, reklaamist ja müügist. Rühmatööna valmis lastel erinevate mööbliesemete reklaam, millest parimad kujundatakse ja trükitakse välja päris reklaampostrina. Rasmuse vanaema Tanja, kes on muusik, tutvustas viiulimuusikat 2.b klassile. Ta mängib viiulit Pärnu Linnaorkestris ja annab viiulitunde ka lastele. Eriti põnev oli see, et väiksel Tšehhis valmistatud viiulil said esimest korda mängida nii mõnedki 2.b klassi lapsed.

3.a klass käis Roberti ema töökohas Rahvusraamatukogus ekskursioonil ja lasteüritusel Rännates raamatuga. Timuri vanaema viis läbi põneva ja õpetliku esmaabi koolituse tunni, milles lapsed tutvusid esmaabi vahenditega ja õppisid ise tegema erinevaid sidemeid. Kinni said seotud nii pead kui põlved. Rihardi ema rääkis tervislikust toitumisest ja õpetas valmistama värsketest puu- ja köögiviljadest smuutit. Valminud ülimaitsev tervisejook meeldis kõigile ja paljud lubasid ka ise kodus uut smuuti retsepti proovida.

3.b klass käis savist voolimas Loovala savisalongis, kus õpetati huvitavat ribatehnikas voolimist. Selle korraldas Karli isa, kes töötab kohe töökoja lähedal. Lapsed kohtusid fotopoe juhataja ja fotograafi Aivar Pihelgaga, kes rääkis lastele kuidas teha pilte, mis teisi kõnetaksid. Samuti näitas ta lastele pilte, mille ta tegi erinevates riikides ja kus pildi tegemine oli üsna aeganõudev ja vahel isegi ohtlik. Matemaatika tunni viis läbi Maria ema, kes tegelikult on oma erialalt raamatupidaja. Lapsed said teada, millal üldse esimesed arvutid Eestisse jõudsid ja millised nad välja nägid. Tal oli lastele varutud ka palju mõtlemist vajavaid tekstülesandeid ja nuputamisülesandeid.

Lorelai ema eestvedamisel käis 4.b klass ekskursioonil laeval Victoria I, kus lapsed käisid ka kapteni sillal. Laevakaptenilt saadi teada, mis tehakse siis, kui kapten ei suuda enam laeva juhtida ning mille tarbeks on kangid ja nupud.

Divia õde Delija, kes õpib arhitektuuri, õpetas õpilastele klassiruumi kujundamist. Ta näitas 37 põnevat slaidi sisearhitektuurist. Paaristööna valmisid klassiruumi plaanid, mis olid vahvad ja põnevad.

Perenädal annab lastevanematele võimaluse enam tundma õppida koolielu, oma lapse klassikaaslasi ning rikastab õppetööd huvitavate tunniteemadega, viies õppetöö tavapärasest koolielust, aga ka klassikeskkonnast välja.

 

Jalus