fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Algkoolis tähistati meeleolukalt mardipäeva

13.11.2017

Mardipäev on tänini elav rahvakalendri tähtpäev. Eeskätt teame seda mardisantide ehk martide ringijooksmise tõttu. Algklassid tähistasid mardipäeva põnevalt – klassides õpiti mardikombeid, räägiti mardipäeva tähistamisest, meisterdati maske ning käidi sanditamas.

3.a ja 3.b klass käisid Eesti Vabaõhumuuseumis mardikombeid õppimas ning oma muljed pandi kirja järgnevalt:

Enne mardijooksu loodi mardiperekond, kuhu kuulusid mardi isa, perenaine ja lapsed. Isa viskas perre vilja- ja pereõnne. Perenaine hoolitses oma kahepealise tite eest ja sai pererahvalt kogu oma perele maiust. Lapsed olid erinevad: üks oli ülikoolis käinud ja oskas erinevaid keeli nagu näiteks arbuusikeel ja lätikeel; mustlane, kes ennustas tulevikku; õpetaja, kes kontrollis lugemist; usumees, kes pani nimesid; moosekandid ja mõistatuste küsijad. Perekonda kuulus ka karu, kes tantsu lõi ja väga sõnakuulelik kuuejalgne hobune.
Mardipäeva tähistamine oli lõbus ja meeldejääv!

 

Vabaõhumuuseumis käisid mardikombeid õppimas ka 2.c klassi õpilased, kes võtsid saabuva isadepäeva puhul kaasa ka oma isad.

1. klassid tähistasid mardipäeva aga koolimajas. 1.b klassil oli ette valmistatud mardisantide sisselaskmise laul ja luuletus. Kodust oli kaasa võetud tumedad jakid , mütsid ja maskid. Teise tunni ajal  mindi seda kõike näitama  1.a ja 1.c klassi. Pererahvas võttis mardisandid lahkelt vastu ja andis kaasa  head ja paremat. Mardisandid esitasid veel pererahvale mõistatusi ja ära minnes soovisid head viljaõnne.

Jalus