fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Algkoolis tähistati vanavanemate päeva

24.09.2018

Algkoolis on alati tähtis olnud vanavanemate päeva tähistamine 10. septembril. Sel aastal oli see küll pühapäevasel päeval, kuid see-eest nädal varem ning ka nädal hiljem hoidsime vanavanemaid tähtsal kohal.

1.b klassil käis terve nädala jooksul iga päev keegi külas. Esmaspäeval alustas Fredi vanaema Helve Särgava, kes rääkis kohtunikutööst ja olukordadest, mille üle peab kohtunik kohut pidama. Küsimuse peale, kes tahab kohtunikuks-prokuröriks või advokaadiks saada, oli kätemeri suur. Teisipäeval külastas ühte tundi Katariina vanaisa Pavel Keronen, kes rääkis kehakultuurist ja jutustas lastele lõbusaid lugusid enda nime muutusest. Lapsed panid vanaisa proovile ja küsisid lõpus päris palju mõistatusi, mis olid väga nutikad. Kolmapäeval tuli külla Rasmuse vanaema Klevia Saarnak, kes rääkis pangandusest ja raha kasutamisest. Samuti tuli juttu raha kogumisest. Neljapäeval tuli muusikatundi Ramoni vanaisa Riho Breivel, kes sisustas tunni erinevate muusikariistade tutvustamisega. Loomulikult oli laulu ja muusikat selles tunnis palju. Lapsed said samuti proovida, mis häält miski pill teeb. Nädala lõpetas Hugo Peetri vanaema Krista Toim, kes rääkis lastele korvpallist ja võistlustest. Lapsed said näha erinevaid medaleid ja pilte võistlustel käikudest. Juttu tuli ka munitsipaalpolitsei tööst ja märkamisest.

 

2.a klassis tuli jutuks prügi sorteerimine. Lapsed mõistsid teema olulisust ning kohe sai ka klassis sisse seatud prügi sorteerimise süsteem (paber eraldi ja muu prügi eraldi). Robeni vanaema rääkis klassile ka Anija mõisast ning selle kaunist ümbrusest. 2.a klass plaanib sinna kindlasti teha ka väljasõidu.

 

3.a klassil käis külas Johanna vanavanaema. Ta jutustas lastele oma koolis käimisest. Ta rääkis oma kooliteest Sagadi mõisakoolis ning kirjeldas selle aja kooli ning õppevahendeid. Temale meeldis kõige rohkem see, et kool asus ilusas kohas ja aknast sai välja vaadata. Meeldejäävad olid ka ekskursioonid ja tantsupeod. Maiustustest oli siis lastel tükisuhkur, mida Ta ka lastele pakkus. Lapsed kuulasid huviga ja esitasid küsimusi. Oli õpetlik ja huvitav tund.

 

3.b klassi külastas vanavanemate nädala puhul Mauri vanaema Ülla. Tema on pulmakorraldaja. Algselt võiks arvata, et tuleb igav tüdrukutele mõeldud tund, kuid läks hoopis teisiti. Kõikidel oli põnev kuulata, mida tähendab kuldpulm ja hõbepulm. Lapsed uurisid ka, et kui vanalt võib üldse abielluda ja kui pikalt planeeritakse ja kavandatakse pulma ette. Naerda sai ka juttude peale, mis äpardusi on pulmades juhtunud. Eriliselt toredaks läks, kui lapsed said teada, et nad saavad hakata kohe suuremas koguses lennukeid voltima, kuna see on varsti toimuva pulmateema osaks. Nii said lapsed anda oma panuse järjekordsele toredale üritusele. Suured tänud Mauri vanaemale 3.b klassile oma ametirõõme ja teadmisi jagamast.

 

3.c klassil käisid külas Tristani vanaisa Viljar ja Jarko vanaema Ülle. Tristani vanaisa on kirglik kalamees ning tema tutvustas klassile kalastamise põhimõtteid. Lisaks oli tal kaasas erinevat kalastusvarustust, mida ta klassis kõigile demonstreeris. Lapsed said uurida ka kalastusajakirju ning nägid ketast, millele oli keritud 200m tamiili. Juttu oleks jätkunud kauemakski, aga koolitund sai 45 minutiga kahjuks läbi. Jarko vanaema Ülle aga töötab Rahvusraamatukogus ning temalt saime kuulda, mis hoone see Rahvusraamatukogu üldse on ja mida seal tehakse. Lisaks tutvustas ta erinevaid raamatuid näiteks viikingitest ja haldjatest, lisaks väga väikest raamatut ning liikuvat raamatut. Iga laps sai kingituseks Rahvusraamatukogu pliiatsi ja kogu 3.c klass sai kutse Rahvusraamatukogu peagi külastada. Suur aitäh Tristani vanaisale ja Jarko vanaemale 3.c klassi koolipäeva rikastamast!

 

4.a klassis toimus vestlus vanavanematest. Lapsed kirjeldasid oma vanavanemaid ning rääkisid, mida neile meeldib üheskoos teha.

Lisaks veel koolis käinud külalistele tehti oma vanavanematele erinevaid kaarte ja meisterdusi, mis tõid kindlasti palju rõõmu kõikidele vanaemadele ja vanaisadele. Hoidkem seda traditsiooni kõrgel ning ootame kõiki vanavanemaid kooli alati külla!

Jalus