fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Algkooli helkurinädalal tegeleti liiklusohutusega

17.12.2014

Helkurinädal201417.–21. novembrini korraldati algkooliõpilastele traditsiooniline helkurinädal. Selle ettevõtmise eesmärk oli selgitada lastele helkuri kandmise vajadust, et nad oskaksid end kooliteel nähtavaks teha ja tunneksid ka mujal liigeldes ennast turvaliselt.

Liikluskasvatuse projektijuhi Krista Kinkari sõnul on juba kuuendat korda toimunud helkurinädal üks osa liikluskasvatusest, mille eesmärk on põnevalt ja kaasahaaravalt parandada õpilaste liikluskultuuri. „Selleks, et lapsel tekiksid ohutu liiklemise harjumused, on vaja järjepidevust ja kordamist. Teadmised ja oskused jõuavad lapseni siis, kui neid edastada huvipakkuval viisil: ristsõnade, sobitamisülesannete, rühmatöö, võistluste, mängude ning katsetuste kaudu,” selgitas Kinkar.

Helkurinädal algas koolimaja uksel toimunud hommikuse helkurikontrolliga. Krista Kinkari sõnul selgus kontrolli tulemusena, et riiete ja koolikoti külge riputatavaid helkureid jääb igal aastal aina vähemaks. Järjest enam eelistatakse helkurribadega jopesid ja koolikotte. Need on küll kasutajale mugavad, kuid eestvaates ei taga helkurribaga koolikott kahjuks piisavat turvalisust. „Selleks, et kõigil Audentese erakooli õpilastel oleks kindlasti helkur, kingiti igaühele kooli maskoti, kass Jussi kujuga helkur,” märkis liikluskasvatuse projektijuht.

Lisaks helkurikontrollile toimusid nädala jooksul muud helkuri ja liiklusohutusega seotud ettevõtmised. „Algkooliõpilased tegid tundides katseid, et teada saada, kas helkur ikka helgib. Samuti joonistasid ja meisterdasid nad helkureid ning kirjutasid helkuritest luuletusi,” lisas Kinkar.

Jalus