fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasiumi uudiskiri

Anett Kontaveit: „Kooli lõpetamine on mulle oluline“

09.06.2016

Anett-Kontaveit_370x240_2016Audentese spordigümnaasium valis selle aasta parimaks õppursportlaseks Eesti tipptennisisti Anett Kontaveiti.

Tema õpinguid on riik rahastanud samal moel nagu Audentese spordigümnaasiumi Tallinna või Otepää üksuses õppivate ja treenivate sportlaste puhul. Kuna aga tennisemängu tõttu viibib Anett enamiku ajast Eestist eemal, on Audentese spordigümnaasium teinud koostööd Audentese erakooli e-gümnaasiumiga. Tänu sellele on Anett saanud oma tippsportlase karjääri ajal õpinguid veebi kaudu jätkata.

Lõpetad nüüd gümnaasiumi. Mida see Sulle tähendab?
Haridus on mulle alati väga tähtis olnud, seepärast tekitab kooli lõpetamine häid emotsioone.
Audentesesse otsustasin 2012. aasta sügisel tulla õppima seepärast, et mul oli väga tihe treeningu- ja võistlusgraafik. Tenniseturniiride tõttu viibisin enamiku ajast välismaal, mis muutis tavakoolis käimise võimatuks.

Kuidas Sul õppimine sujus?
Koolis läks mul küllaltki hästi. Liikusin omas tempos, aga vajalikud asjad püüdsin alati ära teha. Minu lemmikaine oli inglise keel.

Kuidas Sa suutsid mängida suurepärast tennist ja samal ajal iseseisvalt õppida?
Internetipõhine õppimine sundis mind ennast paremini distsiplineerima. Pidin ise kõigel järge hoidma ja ennast motiveerima ka siis, kui tahtmist või tuju polnud. Kool õpetas mulle kohusetunnet ja ajaplaneerimist.
Mind aitasid pereliikmed ja õpetajad. Ilma pere toetuseta poleks ma nii kaugele jõudnud, nende abi on mulle väga tähtis ja innustav.

Kuidas kooli lõpetamist tähistad?
Lõpuaktuse ajal viibin Londonis võistlustel. Tähistan kooli lõpetamist vaikselt pere ja sõprade ringis, kes on mind palju sellel kiirel ajal toetanud.

Mis saab edasi?
Plaanin keskenduda ainult oma tennisekarjäärile ja võtta sellest kõik. Tippsport nõuab väga palju aega ja energiat.
Kindlasti soovin tulevikus peale tennise tegeleda veel muude tööde ja ettevõtmistega. Millega täpselt, see pole veel päris kindel.

Mis on Sinu viimase aja suurimad spordisaavutused?
Viimaste aastate suurimad edusammud on olnud jõudmine US Openi neljandasse ringi ja WTA Mehhiko turniiri poolfinaali.

Kuidas Sinust üldse tennisemängija sai?
Esimene trenn, kuhu ma juba nelja-aastasena läksin, ei olnud tennis, vaid hoopis iluuisutamine. Kuid ka tennisemänguga puutusin kokku väga noores eas. Minu ema on nimelt tennisetreener ning seetõttu leidus majas alati tennisepalle ja -reketeid, mis mind kohe huvitama hakkasid. Esimeses päris tennisetrennis osalesin kuueaastaselt.

Jalus