fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

lastekooli uudiskiri

Aprillikuu linnalaager laadis laste akud ääreni täis

16.05.2018

Audentese lastekool  korraldab juba aastaid linnalaagreid ka 5–7-aastastele lastele, kes soovivad vaheaja veeta tegusalt, loovalt ja arendavalt. Hiljutine, aprillikuus toimunud linnalaager oli põnev ja mitmekülgne, andes kõigile osalejatele viimaseks õppeperioodiks rohkesti indu.

Esmaspäev, 23. aprill
Esimene laagripäev keskendus miksidele ja katsetele: lapsed vastasid mitmesugustele küsimustele ja otsisid lahendusi. Uurisime koos raamatuid ja tegime katseid. Iga laagriline koostas ja meisterdas enda mikside raamatu ning täiendas seda põnevate faktidega.
Eriti köitis lapsi katsete tegemine: kõik olid õhinas ning soovisid proovida, katsuda ja nuusutada. Kõige imeilusamaks nimetasid lapsed sädeluskatset, kus segasime eri aineid ja lõime sädeluse pudelisse. Mõni laagriline otsustas katset kodus korrata ja näitas õpetajale järgmisel päeval selle tulemust. Nii lihtne ja põnev!

Teisipäev, 24. aprill
Teisel laagripäeval nautisid lapsed väikeste arheoloogide päeva, olles tõelised teadlased. Uuriti maastikku ja otsiti peidetud aardeid. Lapsed olid uurimisretkest vaimustuses ja tegutsesid tublisti. Kõige enam meeldis laagrilistele sauruse fossiili välja kaevata. Seejuures oli näha laste suurepärast koostööoskust: nad jagasid tööriistu, vahetasid sõbralikult kohti ja aitasid üksteist.

Kolmapäev, 25.aprill
Kolmandal laagripäeval uurisid lapsed rüütlite ja printsesside päeval keskaja elu ning kindluse- ja lossiliike. Õpiti keskaja tantsu ja osaleti rüütliseisuse tseremoonial. Kõige enam paelus lapsi kindluse ja lossi meisterdamine, mida tehti rühmatööna. Lapsed voolisid keskaja mööblit, inimesi ja toitu ning lisasid kõik selle kindlusesse. Sellisel viisil lõime väikese keskaja maailma.

Neljapäev, 26. aprill
Laagri neljandal päeval ehk väikeste, aga osavate kokkade päeval koostasid lapsed oma kokaraamatu ja see tundus neile väga põnev. Loomulikult ei jätnud kedagi ükskõikseks suupistete meisterdamine ja nende maitsmine. Osalejad said ühtlasi teada, millistes puu- ja köögiviljades on kõige rohkem vitamiine.

Reede, 27. aprill
Viimane päev oli multifilmi tegemise päev: nad joonistasid multifilmi tegelasi, pildistasid need üles ja monteerisid kokku oma filmi. Kõigile oli see esmakordne kogemus.
Lastele meeldis väga ka koolimajas ja -õues toimunud fotojaht, kuigi mõne osaleja sõnul oli punktide vahel jooksmine omajagu väsitav. Fotojaht oli lastele samuti uudne ja põnev elamus.

Tegutsemislusti jagus igasse päeva
Linnalaagris õppisid lapsed iga päev midagi uut ja põnevat ning kindlasti said nad väärtusliku kogemuse, suheldes teiste rühmade lastega.

Linnalaagriliste vanemad said aga kindlustunde, et laps on koolivaheajal hästi hoitud ja tema aeg mitmekülgselt sisustatud.

Ootame kõiki lapsi taas laagrisse!
Järgmine linnalaager 5–7-aastastele toimub 4.–8. juunil ja täpse kavaga saab tutvuda paar nädalat enne laagri algust.

Jalus