fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

huvikeskuse uudiskiri

Aprillikuu linnalaager laadis osalejate akud ääreni täis

07.05.2018

Audentese huvikeskus korraldab juba aastaid linnalaagreid lastele, kes soovivad vaheaja veeta tegusalt, loovalt ja arendavalt. Hiljutine, aprillikuus toimunud linnalaager oli põnev ja mitmekülgne, andes kõigile osalejatele viimaseks õppeperioodiks rohkesti indu.

Nagu juba traditsiooniks saanud, toimus laager eraldi kahele vanuserühmale:

  • 5–7-aastaste laagripäevad olid üles ehitatud teemade kaupa ja need päevad olid ajaliselt lühemad, kestes kella kaheni;
  • 6–12-aastased veetsid mõnusalt aega tervelt viie tööpäeva jagu.

Esmaspäev, 23. aprill
Linnalaagri esimesel päeval kogunes suuremate laagrisse lapsi kuuest koolist. Käidi Viimsi Atlantis H20 veepargis ja lapsed arvasid, et selline laager, kus saab hullata veekeskuses, on väga äge.
Pärast vees möllamist toimus koolimajas mustkunsti ja trikitamise töötuba, mängiti veel bingolotot ning päeva lõpetas lõbus teatevõistlus.

Väiksemate laagripäev keskendus miksidele ja katsetele: lapsed vastasid mitmesugustele küsimustele ja otsisid lahendusi. Uurisime koos raamatuid ja tegime katseid. Iga laagriline koostas ja meisterdas enda mikside raamatu ning täiendas seda põnevate faktidega.
Eriti köitis lapsi katsete tegemine: kõik olid õhinas ning soovisid proovida, katsuda ja nuusutada. Kõige imeilusamaks nimetasid lapsed sädeluskatset, kus segasime eri aineid ja lõime sädeluse pudelisse. Mõni laagriline otsustas katset kodus korrata ja näitas õpetajale järgmisel päeval selle tulemust. Nii lihtne ja põnev!

 

Teisipäev, 24. aprill
Teisel laagripäeval sõitsid suuremad uude Nautica minigolfi keskusesse. Osalejad moodustasid meeskonnad, said selgeks reeglid ja asusid entusiastlikult mängima. Mängiti rohelisel alal, oli kiireid lööke ja ka pusimist, et pall auku veeretada.
Pärast golfi suundusid lapsed koolimajja skulptuuride töötuppa. Õpiti tegema kipssidemega näpunukke. Kõigile oli see uus kogemus. Oli lõikamist, märja kipssidemega mässamist ja avastamisrõõmu, et kellel milline loom välja tuleb. Kui nukud olid kivistunud ja kuivanud, siis joonistati neile ilmekas nägu. Lõpuks tegime nukkudega improteatrit, mille käigus sai palju nalja.

Väiksemad nautisid väikeste arheoloogide päeva, olles tõelised teadlased. Uuriti maastikku ja otsiti peidetud aardeid. Lapsed olid uurimisretkest vaimustuses ja tegutsesid tublisti. Kõige enam meeldis laagrilistele sauruse fossiili välja kaevata. Seejuures oli näha laste suurepärast koostööoskust: nad jagasid tööriistu, vahetasid sõbralikult kohti ja aitasid üksteist.

 

Kolmapäev, 25. aprill
Kolmandal laagripäeval selgus pärast tutvumisringi, et suuremate rühmas oli osavõtjaid lausa kaheksast koolist. Hommikupoolikul valmistati töötoas krepp-paberist nartsisse, mis olid nagu päris. Kiiremad jõudsid meisterdada isegi uhked kimbud.
Peale kosutavat lõunasööki mängiti Kuulsaalis bowlingut. Seda mängu ootasid väga poisid, kes tahtsid oma oskusi võrrelda. Päev oli toimekas. Õpilastele meeldisid nii bowlingumäng kui ka meisterdamise töötuba. Vahva oli ka see, kui üks õpilane ütles, et tema leidis siit uue sõbra.

Väiksemad uurisid rüütlite ja printsesside päeval keskaja elu ning kindluse- ja lossiliike. Õpiti keskaja tantsu ja osaleti rüütliseisuse tseremoonial. Kõige enam paelus lapsi kindluse ja lossi meisterdamine, mida tehti rühmatööna. Lapsed voolisid keskaja mööblit, inimesi ja toitu ning lisasid kõik selle kindlusesse. Sellisel viisil lõime väikese keskaja maailma.

 

Neljapäev, 26. aprill
Laagri neljas päev algas suurematele puutöötoas, kus nad said käsisaega saagida, viiliga viilida, liivapaberiga lihvida, puurpingil auke puurida ja detaile kokku liimida. Valmisid kalakujulised pliiatsihoidjad ja purjelaevukesed.
Pärast lõunasööki mindi LaserCitysse: kõigepealt tehti seal selgeks mängureeglid ja seejärel mängiti kahes võistkonnas kaks lasermängu. Kuna õues oli ilus päikseline ilm, said lapsed veel kooli mänguväljakul kiikuda, ronida, joosta ning palli ja kulli mängida. Oli meeleolukas ja teguderohke päev!

Väiksemad lapsed koostasid väikeste, aga osavate kokkade päeval oma kokaraamatu ja see tundus neile väga põnev. Loomulikult ei jätnud kedagi ükskõikseks suupistete meisterdamine ja nende maitsmine. Osalejad said ühtlasi teada, millistes puu- ja köögiviljades on kõige rohkem vitamiine.

 

Reede, 27. aprill
Viimasel päeval said suurema rühma laagrilised kokkamise töötoas teada, millest koosneb müslibatoon, miks meie organism just selliseid toiduaineid vajab ja millal on kõige parem seda batooni süüa. Lõpuks valmistasid lapsed ise tervislikke müslibatoone ja igaüks sai selle maiustuse retsepti koju kaasa.
Peale lõunasööki läksid lapsed Solarise keskusesse kinno. Seal vaadati filmi „Tinno. Sa pole iial üksi“, mis rääkis sõprusest. Õpilased olid kinoskäiku väga oodanud ja paljud olid emalt-isalt kaasa saanud ka natuke taskuraha, mille eest võis siis mõnusalt maiustada. Oli vahva päev!

Kui suured käisid kinos, siis väiksematel oli lausa multifilmi tegemise päev: nad joonistasid multifilmi tegelasi, pildistasid need üles ja monteerisid kokku oma filmi. Kõigile oli see esmakordne kogemus. Lastele meeldis väga ka koolimajas ja -õues toimunud fotojaht, kuigi mõne osaleja sõnul oli punktide vahel jooksmine omajagu väsitav. Fotojaht oli lastele samuti uudne ja põnev elamus.

 

Tegutsemislusti jagus igasse päeva
Linnalaagris õppisid lapsed iga päev midagi uut ja põnevat ning kindlasti said nad väärtusliku kogemuse, suheldes teiste koolide õpilastega. Mine tea, siit võib alguse saada mõni pikemaajalisem sõprussuhe.
Linnalaagriliste vanemad said aga kindlustunde, et laps on koolivaheajal hästi hoitud ja tema aeg mitmekülgselt sisustatud.

Ootame kõiki lapsi taas laagrisse!
Järgmine linnalaager toimub

  • 5–7-aastastele 4.–8. juunil ning
  • 6–12-aastastele 13.–15. ja 18.–20. juunil.

 

Jalus