fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

AUDECAST #30 | Hooaja lõpetus Kenti ja Rhetiga

07.06.2023

Audecast on Audentese spordigümnaasiumi õpilaste poolt algatatud podcastide sari, mis sai alguse 2022. aasta jaanuaris. Esimene hooaeg oli podcastile edukas ning uus õppeaasta toob uue hooaja.

Audecasti intervjuud on meeleolukad ning täis uusi ja põnevaid fakte meie enda kooli töötajate ja muude spordivaldkonna esindajate kohta. Saate külalistega räägitakse meie õpilaste jaoks põnevatel teemadel ning kindlasti esitatakse ka kuulajate küsimusi. Uuel hooajal juhivad saateid nii Audecasti autorid Rhet ja Kent kui ka uued saatejuhid Karlotta ja Sonja.

Uue hooaja esimeses episoodis, ehk Audecasti 11. osas, teevad saatejuhid Kent ja Rhet lähemalt tutvust Audecasti uute saatejuhtidega, kelleks on 11.c klassi õpilane Karlotta ja 12.c õpilane Sonja. Lisaks tehakse juttu uue hooaja plaanidest ja muutustest.

Audecasti 12. episoodis on Karlotta ja Sonja külla kutsunud spordigümnaasiumi vilistlase, suure võrkpallifanaatiku ja nende endi treeninggrupi abitreeneri Marko Metti. Räägitakse palju võrkpallist, Marko 20 aasta tagusest kooliajast ning saate teada, mida arvab Marko meie võrkpallineidude tasemest.

Kent ja Rhet on Audecast’i 13. episoodiks stuudiosse kutsunud Rally Estonia peakorraldaja ning rallilegendi Urmo Aava. Räägitakse ralli sõitmisest ja tippvõistluse korraldamise võludest ja valudest. Saate teada, miks Eesti on rallirahvas ning mida ta soovitab noortele, kes tahavad algust teha autospordiga.

Audecast’i 14. episoodis on Sonja ja Karlotta kõrvale stuudiosse külla tulnud meie vilistlane, kümnevõistleja ja selle suve kuumim nimi kergejõustikus – Janek Õiglane. Meeleolukast vestlusest saate teada, missugune oli Janek kooli ajal, kuidas sai tema sportlaskarjäär alguse ning millised on tema eesmärgid Pariisi olümpiamängudel.

Audecast’i 15. episoodis on Kent ja Rhet stuudiosse kutsunud meie matemaatikaõpetaja ja klassijuhataja Irina Tšigiri. Saate teada Irina erinevatest ametitest, räägitakse matemaatika õppimisest ja õpetamisest ning juttu tuleb ka podcastindusest, kuna Irina on olnud Audecast’i üks suurimatest toetajatest ja fännidest selle algusest peale.

Karlotta ja Sonja on 16. episoodiks külla kutsunud oma kaasõpilased ja alati säravad võistkonnakaaslased Häli Vahula ja Nora Lemberi. Juttu tuleb koolielu rõõmudest ja muredest ning koos muljetatakse nii noortekoondisesse kuulumisest kui ka Nora ja Häli kogemusest Itaalias, kus nad said lähemalt aimu nii-öelda profisportlase elust. Saate teada, missuguseid kutte tüdrukud eelistavad ning mis oli esimene toit, mida nad Itaalias olles igatsesid.

Audecasti’i 17. episoodis kutsusid Kent ja Rhet endaga stuudiosse legendaarse spordikommentaatori Kalev Kruusi, kelle hääle tunneb ära iga spordisõber. Pikas ja põhjalikus episoodis tuleb juttu Kalevi enda teekonnast spordini, kommentaatori ametist, kalapüügist ja ühiselt proovitakse leida lahendusi kõiksugu murekohtadele. Kalev pannakse proovile enda tuntumate reaktsioonide ära arvamisega ning saate teada, mis tundeid tekitab Kalevis nõiakunst ja millise hinnangu ta annab Eesti korvpallikoondisele pärast sügisel toimunud EM’i.

Sonjal ja Karlottal on Audecast’i 18. episoodis külla tulnud nende korvpalluritest kaasõpilased Espen Mägi ja Gregor Allik. Meeleolukas vestluses tuleb juttu jalgpalli MM’st, ühikaelust ja loomulikult korvpallist. Saate teada, kuidas poisid iseloomustavad oma treenereid ning mis tube nad õpilaskodus kõige enam külastavad.

Sel korral on saatejuhtideks Kent ja Karlotta, kes kutsusid 19. episoodiks stuudiosse külla spordimanageri ja meie kooli vilistlase Madis Kokkuta. Tehakse juttu tema kooliajast, tutvutakse lähemalt spordimanageri tööga ning saate teada, millised iseloomujooned peavad ühel noorsportlasel olema, et suures maailmas läbi lüüa ja kui kõrgeks ta hindab nii Kenti kui ka teiste käsipallurite võimalusi tippspordis veel tegusid teha.

Audecast’i 20. episoodis on Sonja ja Karlotta stuudiosse külla kutsunud spordigümnaasiumi vilistlase ja korvpalluri Siim-Markus Posti. Koos räägitakse tema kooliajast, korvpallurikarjäärist erinevates klubides ning saate teada, miks Siim eelistab Converse’i ja millele ta soovitab noorsportlastel rohkem tähelepanu pöörata.

Kent ja Rhet on Audecasti’i 21. episoodiks kutsunud stuudiosse videote tegija ja populaarse reality sarja „Villa“ saatejuhi Robin Valtingu. Noored räägivad Robini kooliajast spordigümnaasiumis, meelelahutusmaailmas tegutsemisest ja kõiksugu põnevatest tulevikuplaanidest. Saate teada, mida igatseb Robin kõige enam oma gümnaasiumiajast ning kas poistel on võimalus „Villa“ uuel hooajal saatesse pääseda.

Audecast’i 22. episoodis on saatejuhtidena kokku saanud Sonja ja Rhet, kes kutsusid külla spordigümnaasiumi Otepää üksuse vilistlase, youtuberi ja suusataja Martin Himma. Juttu tuleb tema kooliajast Otepääl, kõiksugu suurvõistlustest, kuidas temast sai Impzs ning youtube’is ja tiktok’is tegutsemisest. Lisaks saate teada, mis laulu saatel sooviks Impzs Tallinna MK-etapil startida ja kuidas ta kirjeldab oma kogemust olümpiamängudel.

Audecast’i 23. episoodis on Kent ja Rhet stuudiosse kutsunud legendaarse olümpiavõitja, treeneri ja ülimalt inspireeriva spordimehe – Gerd Kanteri. Erinevate tiitlitega pärjatud sportlasega tuleb pikalt juttu tema sportlaskarjäärist, armastusest korvpalli vastu ning Gerd jagab noortele mitmeid elutarkusi, mida igaüks võiks endale meelde jätta. Saate teada, mis nippidega suruda 100 kg rinnalt ning kuidas Gerd meie koolidirektoriga kossuplatsil mõõtu võtab.

Sonja ja Karlotta on Audecast’i 24. episoodiks külla kutsunud spordigümnaasiumi treenerid Aivar Kuusmaa ja Andrei Ojametsa. Ühiselt räägitakse treeneritöö rõõmudest ja muredest ning nende muhedast omavahelisest suhtlusest. Saate teada, mida nad arvavad kossupoiste ja võrgutüdrukute omavahelistest suhetest ning mis toimub treenerite ruumis siis, kui neil on puhkeaeg.

25. episoodiks kutsusid Kent ja Rhet stuudiosse Audentese ühe legendaarseima õpetaja – Meelis Muuga. Geograafiaõpetajaga räägiti tema lapsepõlvest, teekonnast õpetajana ning Meelis rääkis nii mõnegi naljaka loo juhtumistest õpilaste ja kolleegidega. Saate teada, mis ehitusvahendeid näppas Meelis nooruses ja kuidas läks Meelisel Kenti lõbus geograafia kiirviktoriin.

Audecast’i 26. episoodis on Sonjal ja Karlottal stuudios külas spordigümnaasiumi vilistlane ja võrkpallur Oliver Orav. Juttu tuleb tema kooliajast, karjäärist IT ja spordivaldkonnas, Playerbank’ist ning tema viimasest suurvõidust Selver/TalTech võistkonnaga. Saate teada, mis tunne on olla direktori võsuke ja kuidas Oliver oma tiimiga meistritiitli võitu tähistas.

Kent ja Rhet on Audecasti’i 27. episoodis stuudiosse kutsunud vigursuusataja Kelly Sildaru. Poisid võtavad teemadeks Kelly sportlaskarjääri, kooliaja, instagram’is tegutsemise, tema loomaarmastuse, tähtsamad võidud, kuulsusega kaasnevad mured, tulevikuplaanid ja palju muudki. Saate teada, mis kokkulepped saavutasid poisid Kellyga ning mis tundeid tekitab temas Aasta seksikaima naise nominatsioon.

28. episoodis võtame Sonja ja Karlottaga kokku nende hooaja Audecast’is. Tüdrukud saavad proovida külalise rolli ning nendega vestleb huvijuht Jaana Kannike. Nalja täis episoodis saame tüdrukutega lähemalt tuttavaks, räägitakse iga episoodi telgitagustest ning koos meenutatakse kogu aastat. Tüdrukud vastasid kuulajate küsimustele, tutvustasid oma tulevikuplaane ning selles osas teeb Sonja oma viimase etteaste saatejuhina.

Kent ja Rhet on valmis saanud Audecast’i 29. episoodi ning poiste viimaseks külaliseks on meelelahutaja, multitalent ja mõnusalt muhe mees Kristjan Jõekalda. Juttu tuleb eurovisioonist, reisimisest, teletööst ja otse loomulikult ka spordist. Saate teada, kas Kristjan mäletab tuntumaid ütlusi „Rooside sõjast“ ning kuidas ta instagram’i maailmas praegusel ajal hakkama saab.

Audecast’i hooaja lõpetab juubeliosa, mis on järjekorranumbriga 30. Kent ja Rhet said jällegi võimaluse istuda külaliste tugitoolidel ning koos huvijuht Jaanaga meenutada viimase aasta tegusamaid hetki ja lõbusamaid juhtumisi. Koos meenutatakse saadete telgitaguseid, vastatakse kuulajate küsimustele ning räägitakse kõigest, mis rääkimata on jäänud. Saate teada, kui hästi tunnevad poisid ära oma saatekülaliste meeldejäävamaid tsitaate ja mida nad soovivad kõigile tulevikuks.

 

Loen lähemalt

Kuulan spotifyst

Jalus