fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

erakooli uudiskiri

Audentes võõrustas üle-eestilise täiskasvanuhariduse seminari osalejaid

20.10.2017

Eesti täiskasvanute koolitajate assotsiatsiooni Andras eestvedamisel korraldati 21. ja 22. septembril Tallinnas õppijate saadikute seminar. Üritus toimus Euroopa sotsiaalfondi projekti „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“ raames.

Seminari esimese päeva pärastlõunase sessiooni sisustas Audentese erakool.

Kes on õppija saadik?
Õppija saadik on täiskasvanud õppija, kes vabatahtlikuna toetab kaasõppijaid. Põhimõte „Kui sul on mure, siis pool anna ära“ kehtib mis tahes elusituatsioonis, nii ka õppimises. Õppija saadiku liikumine hõlmab kõiki Eesti täiskasvanute gümnaasiumide õpilasi, olenemata nende vanusest.

Õppija saadik

  • teab, mis tunne on, kui muresid on palju, aega vähe ja õppimise järg kipub käest kaduma;
  • toetab kaasõppijaid õpi- ja koolimuredes;
  • aitab üle saada hirmudest ja kahtlustest;
  • räägib enda headest kogemustest;
  • on vahelüli õppija ja õpetaja või nõustaja vahel.

Õppija saadiku tegevuse eesmärk on toetada õppijate toimetulekut, mille tulemusena ei jätaks täiskasvanud õppijad õpinguid pooleli.

Tutvustasime Audentese kogemusi
Täiskasvanuhariduse seminari raames oli Audentesel võimalus vastu võtta Eesti täiskasvanute gümnaasiumide õppija saadikuid ja koolide esindajaid. Kohtumise avas e-gümnaasiumi juhataja Vera Korelskaja-Novikova, kes tutvustas Audentest laiemalt, rääkides meie tegevuspõhimõtetest, kooli üksustest ning meie majas pakutavatest õppimis- ja sportimisvõimalustest.

Seejärel kõneles e-gümnaasiumi õppekonsultant ja ajalooõpetaja Kadri Green Audentese e-gümnaasiumi õppekorraldusest ning õppimisvõimalustest digiajastu e-õppes. Kadri rõhutas, et Audentese pikaajaline kogemus on suur eelis: meile on hästi teada nii e-õppe plussid kui ka miinused. Ta lisas, et õpilaste arvu iga-aastane kasv annab tunnistust selle õppevormi järjest suuremast populaarsusest.

Tutvustasime veel e-õppes rakendatavaid õppija saadikute (Audenteses nimetame neid tugiõpilasteks) ja kooli koostöö võimalusi. Kuna reaalajas kohtumist on meil vähe, kasutame ka siin kõikvõimalikke digivahendeid. Meie tugiõpilased Mihkel Rand ja Kerli Schopp jagasid seminaril osalejatega oma positiivseid õpikogemusi. Kuna Kerli elab Saksamaal, esines tema Skype’i vahendusel.

Kuulajatel oli esinejatele palju küsimusi. Lisaks jagas meie vilistlane Pia Vaikla oma kogemusi ja nippe edukaks e-õppeks. Sageli jäädakse hätta just aja planeerimisel: ametikohustuste ja isikliku elu kõrvalt on keeruline leida aega koolitööks. Pia suutis ka väga keerulised olukorrad (töö kaotamine) pöörata enda kasuks ja pühendas vaba aja veelgi intensiivsemale õppimisele. Eesmärk oli kindel ja motivatsioon tugev.

Osalejad  õppisid paremini esinema ja tõhusamalt tegutsema
Noored näitlejad Jan Teevet ja Jane Napp õpetasid osalejatele avaliku esinemise nippe. Osalejad said teada, kuidas saavutada enda kehaga parem kontakt, kuhu panna esinemise ajal oma käed jne.

Kogenud suhtlustreener Liina Kolk juhendas töötoas õppijaid ja õpetajaid mitmel teemal: ta tutvustas enesehindamise põhimõtteid ning rääkis sellest, kuidas oma tugevusi välja selgitada ja arendada ning millistest põhimõtetest lähtuda teiste toetamisel. Samuti käsitles Liina eneseregulatsiooni ja proaktiivset elustiili: ta rääkis, kuidas hoida ennast heas töökorras ning valida sobivaid töövõtteid.

Jalus