fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Esimese klassi õpilased alustasid kooliteed uhiuue Lotte aabitsaga

15.10.2014

Vastuvõtt-1.-klassi1. septembri pidulikul aktusel jagas Lotte isiklikult esimese klassi õpilastele kätte uued Lotte aabitsad. See raamat on üks osa ettevalmistamisel olevast esimese klassi õppekomplektist, mis toetab loova, mitmekülgse ja eri rollides toime tuleva isiksuse arengut, lõimides emakeelt teiste õppeainetega.

Sellesse tänapäevasesse õppekomplekti kuuluvad aabits, aabitsa töövihik, kirjatehnika vihik, lugemik (õpik teiseks poolaastaks) ja lugemiku töövihik. Pilootprojekti raames võtsid komplekti kasutusse kaheksa kooli üle Eesti, nende hulgas Audentese Erakool. Kokku töötab nende raamatute-vihikute põhjal ligi 500 õpilast ja 20 õpetajat. Õppekomplekti autorid on Janno Põldma, Heiki Ernits, Heli Prii ja Loone Ots ning see on valminud koostöös Joonisfilmiga.

Klassiõpetaja Kertu Tera sõnul on huvi uue aabitsa vastu olnud suur nii laste kui ka vanemate hulgas. „Kuna Leiutajateküla ja selle elanikke teavad lapsed juba lasteaiast alates, on äratundmisrõõmu palju. See teeb õppeprotsessi lustakaks ja mänguliseks. On väga tore, et saame töötada aabitsaga, mille tegelaskujud on loonud eesti autorid,” arvab õpetaja Kertu.

Hoolimata tuttavatest tegelastest pakub aabits palju uut ja huvitavat. Klassiõpetaja Aile Laumetsa sõnul on aabitsa koostamisel välja töötatud hulganisti uusi teemasid ja tekste, mis on küll mahukad, aga see-eest arendavad ning mitmekülgsed. Töö Lotte aabitsaga on praegu veel algusjärgus. Õpetajad püüavad leida sobivaid õpetamisviise ning -tempot, millega kõik lapsed suudaksid kaasa töötada.

Klassiõpetaja Hedi Larionovi sõnul pakub erilist mänguruumi aabitsa pildimaterjal, mille järgi saab arutleda, jutustada ja fantaseerida. Eri teemade puhul on loodud hulgaliselt seoseid ka teiste ainetega, et toetada tervikliku maailmapildi kujunemist.

See eesti keele õppekomplekt võetakse koolides täismahus kasutusele aastal 2015.

Vaatan pildigaleriid

 

Jalus