Spordiklubi

Audentese kergejõustiklased olid võistlustules Portugalis ja Lätis

11.03.2018

Möödunud nädalalõpul olid Audentese kergejõustiklased võistlustules erinevates Euroopa linnades võisteldes nii soojas Portugalis kui ka meie lõunanaabrite lätlaste juures.

Portugalis Leirias toimusid Euroopa talvised heitealade karikavõistlused ning Eesti koondist esindas sel võistlusel lausa neli Audentese sportlast. Avapäeval oli võistlustules meie sportlastest kettaheitja Martin Kupper, kes pälvis 10. koha 60.61 meetri pikkuse kettakaarega.

Teisel päeval võistles Risto Mätas meeste odaviskes, kus ta saavutas A-grupis võisteldes 10. koha. Tema pikim odakaar kandus 73.40 peale. Võistlus oli vägagi kõrgetasemeline, sest sakslane Johannes Vetter võitis uue maailma hooaja tippmargiga 92.70. Naiste kettaheites oli meie omadest võistlemas Kätlin Tõllasson ja Hanna-Maria Kupper, kes võistlesid B-grupis. Tõllasson saavutas esikoha tulemusega 53.12, Kupper sai parimal katsel kirja 48.24.

Mitmevõistlejad startisid Lätis

Lätis Kuldigas toimus aga U18 ja U20 vanuseklassi Baltimaade mitmevõistluse meistrivõistlused. Audentese sportlasi kuulus koondisesse kolm – Igor Andrejev, Johanna Soover ja Liis Grete Atonen. Nendest edukaim oli Andrejev, kes pälvis U18 noormeeste seitsmevõistluses pronksmedali 4643 punktiga (7.59 – 6.29 – 12.95 – 1.81 – 8.95 – 3.70 – 2.54,69).

U18 piigade viievõistluses saavutasid Atonen ja Soover vastavalt seitsmenda ja üheksanda koha. Atonen kogus viie alaga 3317 punkti ja Soover 3050 punkti. U18 vanuseklassis saavutas Eesti teise koha, kuid kahe vanuseklassi kokkuvõttes viis Eesti koondis koju esikoha karika.