fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

LASTEKOOLI UUDISKIRI

Audentese nõustajad ja terapeudid toetavad ka lastekooli peresid

13.12.2022

Lähedased ja südamlikud suhted on vaimse heaolu tähtis eeldus. Selliste suhete olemasolu leevendab stressi ja parandab eluraskustega toimetulekut.

Meil on hea meel teada anda, et Audenteses tegutseb nõustamis- ja teraapiakeskus, mille eesmärk on igakülgselt toetada siin õppivate laste peresid.

Kuidas jõuda suheteni, mis on lähedased ja avatud?

On üsna tavaline, et inimene jääb oma muremõtetega üksi: ta ei taha teisi koormata ning ei saa või ei oska oma probleemist rääkida. Aga ärevus kasvab just siis, kui ei räägita. Seepärast tasub meeles pidada, et kõigest saab ja võib rääkida. Just mure korral on eriti oluline oma mõtteid ja tundeid lähedastega jagada.

Juhul kui täiskasvanu jääb keerulisel ajal võimalikult rahulikuks, siis aitab see ka teistel pereliikmetel, eriti lastel, paremini rahuneda. Nii nagu hirm ja ärevus nakkavad peres ühelt inimeselt teisele, nii nakkab ka rahulik ja positiivne meeleolu. Kui pere omakeskis lahendust ei leia ja ärevus kasvab, siis on kindlasti mõistlik otsida tuge asjatundjatelt.

Eriti kindlat tuge vajab laps

Lapse tähtsaim kasvukeskkond on perekond. Mida pisem on laps, seda enam sõltub ta oma vanematest ja perekonnast: lapse vaimne heaolu oleneb paljuski just tema pere vaimsest heaolust. Inimene sünnib suhtest ja suhtesse, tema maailmapildi kujundamisel on lähisuhted kõige olulisemad. Noorukieas muutuvad eakaaslased küll mõnes mõttes tähtsamaks kui pereliikmed, kuid ka sellel iseseisvumise ajal on pere tugi oluline.

Laps ja noor, kes tuleb pere toel oma muremõtete ja ärevusega toime ning kellel tekib maailma vastu usaldus, suudab ka paremini õppetööle keskenduda ning oma võimeid maksimaalsel määral rakendada.

Mis vahe on perenõustamisel ja pereteraapial?

Perenõustamine on perele olulisel teemal peetav vestlus või vestluste sari, mis võimaldab konkreetses keerulises küsimuses selgust saada. Pereteraapias aitab terapeut kogu perel süsteemselt ja vajaliku aja vältel tegeleda kergemate või raskemate suhteprobleemidega.

Meie pakutava perenõustamise ja -teraapia kohta saate täpsemalt lugeda veebilehelt. Sealt leiate ka info kõigi meie kooli nõustajate ja terapeutide kohta.

Sobiva kohtumisaja saate terapeudi või nõustajaga kokku leppida e-kirja teel. Kõik kokkusaamised toimuvad väikeses koolimajas selleks eraldatud ruumides.

Jalus