fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

AUDENTES

Audentese õpetajad osalesid Erasmus+ projekti raames ettevõtlusõpetajate koolitusel Kariibi mere väikesel saarel

14.02.2022

Audentese õpetajad osalesid Erasmus+ projekti KA227_2021–2023 „United colors of young European businessmen“ koolitusel Sint Maartenil.

17.–21. jaanuaril toimus koostöös mittetulundusühinguga „Rabarada“ ettevõtlusõpetajate koolitus Kariibi mere väikesel saarel Sint Maartenil. Audentese õpetajatest võtsid sellest osa rahvusvahelise kooli (IB) ettevõtlusõpetaja Rodrigo Preciado Azcunaga ja spordigümnaasiumi bioloogiaõpetaja Heli Illipe.

Projekti eesmärk on arendada ja parendada gümnaasiumiõpilaste ettevõtlusõppe metoodikat, innustades neid olema loovad ja ettevõtlikud, ja seda igas eluvaldkonnas. St. Maartenile kokku tulnud õpetajad Inglismaalt, Madeiralt, Türgist, Hispaaniast ja Põhja-Makedooniast tutvustasid oma koolide ettevõtlusalaseid tegemisi ja õpiväljundeid, samuti räägiti pikemalt headest praktikatest. IB õpetaja Rodrigo tegi pikema ülevaate viisidest, mida saab ettevõtlusõppes edukalt kasutada, kaasates õpiprotsessi ka ettevõtted.

Lisaks õpetajatööle räägiti kohalikust ettevõtluskeskkonnast ja turismisektori võimalustest, külastati kohalikku kooli, mis osutus samuti IB kooliks, ning väisati St. Maarteni ülikooli. Üks päev kulus saare loodusväärtustega tutvumiseks. Imekaunile lähistroopilisele loodusele vaatamata on saareelanike igapäevaseks osaks ka invasiivsed roheleeguanid ja sagedased orkaanid, mille jälgi oli pea kõikjal näha. Kõlama jäi kohalike inimeste tõdemus, et mitmetele ohtudele (loodusstiihiad, sh koroona, majanduskeskkonna muutused jmt) vaatamata on oluline säilitada optimism ning olla ettevõtlik ja järjekindel.

Projekti järgmine kohtumine toimub mai lõpus Londonis, kus saavad kokku partnerkoolide õpilased ja õpetajad. Ning sügisel on meie kord võõrustada ja tutvustada Eesti noorte äriideid ja nutikaid algatusi.

Loen ka õpetaja Rodrigo muljeid kohtumisest.

Jalus