fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

Audentese spordigümnaasiumi noored õppisid parimatelt

03.04.2017

Märtsis toimus Audentese spordigümnaasiumis traditsiooniline õpilaskonverents, mis sellel aastal kandis pealkirja „Spordi targalt“. Oma teadmisi, nõuandeid ja kogemusi olid jagama tulnud spordivaldkonna spetsialistid, tippsportlased, õpetajad ning treenerid.

Ka tänavuse konverentsi eesmärk oli teadvustada targalt treenimise ja käitumise olulisust. Need on teadmised, mida noor igapäevastest koolitundidest ja trennidest ei saa, kuid mis on eduka sportimise aluseks.

Audentese spordigümnaasiumi direktori Priit Ilveri sõnul ei saavuta oodatud tulemusi need, kes on pühendunud vaid treeningule. Treenida tuleb targalt. „Mul on hea meel, et noorsportlased tunnevad üha suuremat huvi, kuidas ja kui palju treenida, puhata ning toituda, et leida tasakaal ja saavutada edu,“ lisas Ilver

Konverentsi avas ja oma sportlasteest rääkis kooli vilistlane ning jalgpallur Raio Piiroja. Seejärel jagunesid ligi 160 õppursportlast nelja töötuppa, mille teemad olid kõik spordiga seotud.
Teadmisi õigest toitumisest jagas tippspordis juba pikka aega tegutsev kulturist ja treener Ott Kiivikas ning dopingust kõneles laialdaste koolitamiskogemustega ekspert Elina Kivinukk Eesti Antidopingu Sihtasutusest.

Kiivikase sõnul selgus vestlusest õpilastega, et neile ei ole õpetatud toitumise põhialuseid ega ka seda, kui suurt rolli mängib õige toitumine taastumises, mis on kogu sporditegemise võtmesõna. Noored teadsid, et toitumine on oluline, kuid mida ja kuidas täpsemalt sööma peaks, sellega ei olnud nad kursis. „Näen selle valdkonna arendamisel ja teadvustamisel suurt potentsiaali, sest tihti ei jõuagi andekad juuniorid vigastuste tõttu täiskasvanute seas tippu ja ka spordiuudistes räägitakse palju sellest, kuidas sportlane ei ole taastunud,“ märkis Kiivikas.

Teadmisi ja praktilisi nõuandeid spordi ning teiste eluvaldkondade vahelise tasakaalu, heaolu tagamise, enesejuhtimise ja vigastustega toimetuleku kohta jagasid spordigümnaasiumi vilistlane ja 2016. aasta Eesti parim naissportlane Ksenija Balta ning endine tippkorvpallur ja praegune Audentese ning Eesti noortekoondise treener Rauno Pehka.

Sponsorlusest ja eneseturundusest rääkisid pallimängijatele spetsialiseerunud spordigümnaasiumi vilistlane ja agentuuri Kokkuta Management asutaja Madis Kokkuta ning tippsuusataja ja Team Haanja liige Karel Tammjärv.

Kokkuta peaeesmärk oli õpilaskonverentsil arutelu kaudu suurendada noorsportlaste teadlikkust spordiagentidest ja nende rollist. Ta rääkis kuulajatele sellest, kuidas eri agendid ja agentuurid töötavad ning milline on agentide valik. Samuti arutles Kokkuta noortega, miks ja kas üldse on agenti vaja.

Füsioteraapia töötoas jagasid oma teadmisi tervise hoidmise ja toetamise kohta füsioterapeut Kristel Oja ning Audentese spordigümnaasiumi vilistlane ja personaaltreener Indrek Viska. Viimane arutas õppursportlastega seda, millele tasuks ühel spordikooli noorel mõelda. Viska sõnul võiks sportlane lahti kirjutada, millistest komponentidest koosneb tema lõppeesmärk, ja seejärel määrata leitud komponentide protsentuaalse olulisuse, lähtudes oma spordialast. Ta rääkis ka taastumisest, mille põhikomponendid on uni, söömine, puhkus, lihaste hooldus ja mentaalne ettevalmistus. „Noorsportlane võiks uurida, mida teevad maailmas tema spordiala tipud ja mida ta saaks sealt üle kanda enda tegevusse. Seejärel tuleks treeneriga koos püstitada endale eesmärgid ja asuda neid täitma,“ lisas Viska.

Tiheda ja sisuka konverentsi lõpetas üle 40-aastase kogemusega kergejõustikutreener, mentor ning koolitaja Dan Pfaff Ameerika Ühendriikidest. Ta hoidis päeva lõpust hoolimata kuulajate huvi oskuslikult üleval.

„Selleks et jõuda maailma parimate sekka, tuleb õppida maailma parimatelt. Mul on hea meel, et õpilastel oli võimalik kohtuda Dan Pfaffiga, kes on treeninud paljusid maailma tippsportlasi,“ lausus Priit Ilver. Kuna noortel on võõrkeeled suus ja piisavalt julgust, jätkus õpilastel personaalseid küsimusi Dan Pfaffile pärast ettekande lõppu lausa 45 minutiks. „Usun, et meie õpilased said sellest kohtumisest innustust, analüüsivad oma tegevust senisest enam ja juhinduvad edaspidi uutest teadmistest,“ lausus Ilver.

Jalus