Otsi
 

Uudised

spordiklubi

Audentese Spordiklubi U-12 ja U-14 tütarlaste võistkonnad EGBL-i superfinaalis

22.03.2017

EGBL nr.217.–19. märtsil toimus Tallinnas EGBL U-12 vanuseklassi käesoleva hooaja kolmas etapp, mille korraldajaks oli Audentese Spordiklubi.  Kolme päeva jooksul toimus palju huvitavaid korvpallilahinguid.

Audentese Spordiklubi võistkond võitis esimeses mängus Tallinna Kalevit 37 – 14, teises mängus tuli peale väga võitluslikku mängu vastu võtta kaotus Riia Ridzene võistkonnalt tulemusega 36 – 37. Kolmandas mängus võideti Kupchinski Olimp II võistkonda 53 – 23 ja nii kindlustati ka pääs poolfinaali. Poolfinaali vastaseks oli väga tugev Valgevene Smorgoni võistkond, kes seni turniiril kõiki ülekaalukalt võitnud. Ei saanud ka Audentese tüdrukud neile vastu ja tulemuseks 24 – 60 kaotus. Pühapäevase pronksimängu vastaseks Kupchinski Olimp I võistkond. Audentese tüdrukud mängisid turniiri parima mängu ja võitsid tulemusega 41 – 21. Tulemuseks kolmas koht. Turniiri finaalis võitis Smorgoni võistkond Ridzene võistkonda tulemusega 47 – 26.
Turniiri all-star viisikusse valiti Audentese Spordiklubi võistkonnast Jenny Roos, võistkonna parimaks mängijaks valiti Keandra Koorits.

Paremusjärjestus:
1. Smorgon, Valgevene
2. Ridzene, Riia
3. Audentese SK
4. Kupchinski Olimp I, St. Peterburg
5. Tallinna Kalev
6. Liepaja
7. Kupchinski Olimp II, St. Peterburg
8. Tiit Soku KK/SK Nord

Peale kolme etappi selgusid ka 4 võistkonda kes pääsesid U 12 vanuseklassi Superfinaali. Audentese SK vastasteks Valgevenes toimuval finaalturniiril on Smorgon, Ridzene ja Kupchinski Olimp I.

Täpselt nädal varem Lätis, Tukumsis toimunud U-14 tüdrukute viimasel etapil võitles omale superfinaali koha välja samuti Audentese Spordiklubi võistkond. Enne turniiri oli neli võistkonda omale koha juba finaalis taganud ning viimasele viiendale kohale konkureeris viis võistkonda, nende hulgas ka Audentese SK.

Esimese päeva hommikul saadi läbi raskuste jagu kohalikust Tukumsi võistkonnast 45 – 44, õhtuses teises mängus ei saanud meil erinevatel põhjustel osaleda paar põhimängijat ning vastu tuli võtta kaotus 20 – 67 Soome Tapiola naiskonnalt. Sellest mängust tehti aga omad järeldused ning järgmisel hommikul tuli lahingusse hoopis teistsugune võistkond. Päeva esimeses mängus purustati üks põhikonkurente Riia 3. Spordikool tulemusega 52 – 30 ning õhtuses väga pingelises ja võitluslikus mängus Soome Espoo võistkond 44 – 40. Viimase päeva Minski tüdrukutega mänguks oli selgunud, et superfinaali koha pärast heitlevad veel kolm võistkonda, Audentes, Minsk ja Valgevene Prinemanie võistkond, kes selleks ajaks oli oma mängud juba kõik pidanud. Omavaheline korvide vahe andis selleks mänguks väikese eelise Audentese võistkonnale, kes oli varasemalt Prinemaniet võitnud 13 punktiga, samal ajal Minsk neile kaotanud 11 punktiga. Seega ka 11 punktiline kaotus tagas meile veel koha finaali. Mäng oli väga närviline ja põnev ja lõpuks oli tablool seis 34 – 41. Seega olid Audentese tüdrukud suutnud võidelda välja koha järgmisel nädalal St. Peterburis toimuvale superfinaalile.

Viimaselt etapilt saadi kokkuvõttes 4. koht, võistkonna parima tiitel läks seekord Keili Saavale. Turniiri all-star viisikusse valiti taaskord Anete Elisabeth Adler.

Superfinaalis osalevad peale Audentese Spordiklubi veel Tapiola Honka, Riia Jugla, Riia Kolibri, Helmi Basket ja korraldaja Kupchinski Olimp, lisaks teisest grupist Moskva Trinta ja Minski Tsmoki naiskonnad.

 

Jalus