Spordiklubi

Audentese Spordiklubi U15 korvpallipoistele EYBL-i viimasel etapil neli võitu, 3. koht ja pääs superfinaali

30.03.2016

Tänu heale viimasele etapile pääses Audentese Spordiklubi U15 (sünd. 2001) korvpalli võistkond teist aastat järjest Ida-Euroopa Korvpalliliiga (EYBL) superfinaali.

Viimane etapp algas kehvasti, kui kaotati Kaunase Perkunase võistkonnale 52:74. Samas on tegemist võistkonnaga, kes EYBL-is, Leedu meistrivõistlustel ja Kaunase meistrivõistlustel siiamaani kaotuseta püsinud. Teises kohtumises mängiti Tartu Rocki vastu. Põnevalt kulgenud kohtumises tuli paremus välja viimasel veerandajal, seisuks 65:48.

Reede õhtul avanes mõlemal Eesti võistkonnal võimalus külastada Euroliiga lahingut Kaunase Žalgiris vs Moskva Himki. Lisaks vägevale atmosfäärile said poisid laengut juurde pärast mängu kohtumisest Siim-Sander Venega.

Kolmas mäng peeti Peterburi Vasiliostrovskaja võistkonnaga. Otsustavaks sai taaskord hea neljas veerandaeg, mängu seisuks 68:50. Neljas mäng oli Helsingi Muki vastu, poisid ei näidanud väsimuse märki ja pärast punktiga võidetud poolaega pandi asi paika kolmandal veerandajal. Hiljem selgus, et selle mängu võiduga oli koht superfinaaliks tagatud. Viimane mäng Tampere Pyrinto vastu kulges Audentese poiste dikteerimisel, kuid lõpp läks pingeliseks. Õnneks siiski 64:59 võit ja Kaunase etapi 3. koht nelja võidu ja ühe kaotusega.

Võistkonna parimaks valiti Leemet Loik. All-Star viisikusse pääses Kaspar Lootus. Võistkonda kuulusid Ran Andre Pehka, Leemet Loik, Karl Uljas Mölder, Hugo Heimar Vaarend, Oliver Gren Vainola, Vahur Põldsam (kõik Audentese Spordiklubi), Kaspar Lootus, Andreas Saarep, Mihkel Kersalu (KK Paulus) ning Kristjan Kitsing (Trento Aquila Basket). Treener Erik Mäe ning abitreener Meelis Songe.

Superfinaal toimub Klaipedas 19.–22. mail. Osalevad 1 Eesti, 4 Venemaa, 3 Leedu, 1 Slovakkia ja 1 Makedoonia klubi.

Pildil Audentese Spordiklubi ja Tartu Rocki poisid koos Siim-Sander Venega.