fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIKLUBI

Audentese sportlased püstitasid sisehooajal mitmeid Eesti rekordeid ja tipptulemusi

30.04.2021

Kuigi viimasel poolaastal on toimunud tavapärasest vähem võistlusi, on Audentese spordiklubi sportlased püstitanud mitu Eesti rekordit ja tipptulemust. Häid saavutusi on tulnud nii kergejõustikuareenilt kui ka ujulast.

Eesti sprindi uus talent Karl Erik Nazarov

Mitmekülgne Karl Erik on käimasoleval hooajal teinud arengus selge edasihüppe ning rekordite ründamist alustas ta eelmise aasta lõpus. Sellel hooajal on ta juba mitu korda uuendanud Eesti täiskasvanute rekordit 60 m jooksus ja enda nimele on ta võtnud ka 60 m tõkkejooksu rahvusrekordi.

Karl Erik Nazarov. Foto: AFP.
Karl Erik Nazarov. Foto: AFP

Säravaima etteaste tegi Liivi Eeriku õpilane Karl Erik Poolas Toruńis, kus 4.–7. märtsil toimusid Euroopa meistrivõistlused kergejõustikus. Tihedas konkurentsis suurepäraseid tulemusi näidanud tiitlivõistluste debütant andis seal Eesti sprindi tulevikule rohkelt lootust.

Oma eeljooksus finišeeris Karl Erik esimesena ja karjääri paremuselt teise tulemusega (6,67 s). 63 sprinteri seast poolfinaali pääsenud välejalg parandas teises jooksus tulemust veelgi ning uuendas ka oma nimele kuulunud Eesti rekordit ühe sajandikuga: uueks tippmargiks sai 6,62 s. Selle resultaadiga lõpetas ta teisena ning tagas endale koha õhtuses finaaljooksus.

Päeva kolmandas stardis ehk finaalis tegi Karl Erik samuti väga hea tulemuse ning lõpetas päeva ajaga 6,67 s. Finaaljooksus andis see talle suurepärase seitsmenda koha. Seejuures oli sel hetkel 21-aastane Karl Erik finaali noorim osaleja.

Elisabeth Pihela kõrged eesmärgid

Kergejõustikuareenil näitab häid tulemusi ka meie teine rekordiomanik Elisabeth Pihela, kes viis 2. veebruaril Tartus toimunud Martin Kutmani mälestusvõistlustel Eesti U18 rekordi 1,86 m-ni.

Elisabeth Pihela. Foto: Hendrik Osula

Kõigest 16-aastane Elisabeth jäi sellel võistlusel jagama naiste arvestuses esikohta. Koos koduse konkurendi Lilian Turbaniga üritati alistada ka kõrgust 1,88 m, kuid sellel võistlusel see kahjuks veel ei õnnestunud.

2020. aasta U18 vanuseklassi parimaks sportlaseks valitud Elisabethil, keda juhendavad Sven Andresoo ja Heiko Väät, oli varuga täidetud ka Euroopa U18 meistrivõistluste normatiiv (1,76 m), kuid augustikuus Itaalias Rietis toimuma pidanud võistlused on kahjuks koroona tõttu tühistatud.

Trevor Kägo tipptulemuste lainel

Häid saavutusi on tulnud ka ujumisradadelt, kus uue tippmargi püstitas Trevor Kägo. 21.–22. detsembril toimus Kalev Spa ujulas Eesti ujumisliidu aastalõpuvõistlus, mis asendas piirangute tõttu ära jäänud Eesti meistrivõistlusi.

Trevor Kägo (keskel). Foto: Eesti ujumisliit

Trevor püstitas võistlustel 200 m kompleksujumises kuni 14-aastaste Eesti poiste tippmargi ajaga 2.10,52. Varasem poiste tippmark ajaga 2.10,56 kuulus samuti Trevori nimele ja oli ujutud sama aasta novembris.

Jalus