fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

erakooli uudiskiri

Audentese tervisenõukogu on tegutsenud juba kümme aastat

20.10.2017

Meie erakoolis on hulk töötajaid ja õpilasi kümne aasta jooksul hoolitsenud tervisliku õpikeskkonna eest. Seejuures on tervisenõukogu paisunud kohustuslikust kuueliikmelisest meeskonnast 14-liikmeliseks: tegusaid inimesi leidub meil lihtsalt nii palju.

Tulemuslik tegevus
Selleks et tervisenõukogu saaks suunata kogu koolipere tervislikuma elu poole, toimuvad tänavusest õppeaastast ühel korral kuus õpilastele hommikused terviseinfo minutid. Kell 8.15 algavad infominutid peetakse alg- ja põhikoolis eraldi. Septembrikuu infominutid toimusid 12. ja 13. kuupäeval, viimati aga käis tervisenõukogu õpilastega vestlemas 10. oktoobril.

Koostöös tervisenõukoguga on koolis korraldatud huvitavaid sündmusi, teemanädalaid ja tähtpäevaüritusi. Just nende ettevõtmiste raames võib

  • kuulda koolimaja kõlaritest linnulaulu;
  • näha õpilasi ja töötajaid teadlikult liikumas ning oma aktiivsust numbrites arvestamas;
  • maitsta raamatukogus meeli rahustavat ravimtaimeteed;
  • märgata sööklas kätepesupatrulle;
  • näha inimesi toomas kooli tervislikke suupisteid, nagu pähklid ning kuivatatud marjad ja puuviljad.

Aastateema ja projektid
Igaks aastaks valib tervisenõukogu teema, millele pööratakse erilist tähelepanu. Tänavuseks teemaks on „Märka ja hooli“: kool juurutab käitumiskultuuri, mis hõlmab nii iseenda kui teise märkamist, nii iseendast kui ka teisest hoolimist. Lisaks võtame osa eri projektidest, mille hulka kuuluvad „Kaitse end ja aita teist“, „Hea kool“ ning VEPA mäng.

Oma ettevõtmiste puhul lähtume lihtsast tõest, et igaüks meist vajab oma ellu kaaslasi, kes temast hooliksid. Hea kaaslane on see, kes teist tunnustab, kuulab, märkab, julgustab, toetab ja mõistab.

VEPA käitumisoskuste mäng on kogum meetoditest, mida õpetaja õpilastega tegeledes kasutab. Mängu eesmärk on luua klassis positiivne ja õppima innustav õhkkond, märgata ja tunnustada õpilaste head käitumist ning õpetada neid kaaslasest rohkem hoolima.

Peagi jõuab kätte aasta kõige pimedam aeg, millal jalakäija peab õnnetuse vältimiseks kindlasti kasutama helkurit. Seepärast toimub meie koolis 6.–10. novembrini helkurinädal, mille kestel kutsume üles kõiki koolipere liikmeid kontrollima helkuri olemasolu nii iseendal kui ka oma lähedastel.

Jalus