fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Aus mäng Tartu spordimuuseumis

10.02.2020

7. veebruaril käis 9.b klass Tartus spordimuuseumis, ühiselt tehti läbi õppeprogramm „Aus mäng”.

Programm alustas ajaloost, käsitledes rüütliteaegset võitluseetikat, kuidas vastast austada. Nii sai ühiselt arutada austuse, sõpruse ja väärikuse teemadel, kui oluline on inimlikkuse säilitamine ka võistlusolukorras.

Eraldi teemana oli doping, millest sai muu hulgas teada, et kui võistlusperioodil võib Coldrex olla lubatud, siis Theraflu sisaldab juba keelatud aineid. Lubatud jõujook on peedimahl ja loomulik motivaator muusika. Kui veel vähem kui sajand tagasi võis sportlane tarbida ergutavaid aineid, siis nüüdseks on aru saadud, kui ohtlik see inimese elule on.

Spordimuuseumi vanalinnahõngulises hoones on ajastutruu väljapanek Georg Lurichist, saab sõita rallit, kujutada end kaardilugeja rolli, testida oma reaktsioonikiirust ja visketugevust. Õpilased olid rahul, et sai ise ka tegutseda ja ajalugu oli huvitavalt esitletud. Sõida, vaatle, õpi, mängi spordiajaloo abil – nii võib kokku võtta spordimuuseumi.

Lisaks tegid 9.b õpilased Tartus paarisorienteerumise, et tutvuda vaatamisväärsustega ja jäädvustada mälestuseks fotokollaaž. Üle said vaadatud nii ülikooli sambad, raekoda, Kaarsild kui ka Inglisild.

Jalus