fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Bioloogiaõpetaja Külli Relve osales Erasmus+ projekti õpirändel Belgias

15.06.2022

Viibisin 23.–28. mail 2022 Erasmus+ KA1 programmi koolitusel Belgias. Koolituse pealkiri oli Study visit (Ghent, Brussels, Bruges & Antwerp) & workshops: How Belgian culture (beer, arts, chocolate, food) found its way into the classroom ja selle korraldas Flandria Õpetajate Akadeemia. Akadeemia on pikaajalise koolituskogemusega mittetulundusühing, mille tegevuses osaleb hulganisti vabatahtlikke.

Samaaegselt toimus kolm koolitust, mistõttu seltskond oli ebatavaliselt suur. Üks grupp tegeles robootikaga, teine migratsiooni temaatikaga ning kolmas kultuuri ja haridusega, mis oli ka minu valik. Mõned tegevused olid ühised ja tänu sellele tekkis omavahelisi aruteluringe ja uusi kontakte tavapärasest rohkem.

Kultuuri ja hariduse kursuse sihtrühmaks olid koolitöötajad ja õpetajad, kellel oli huvi ja soov kasutada aktiivselt ja uuenduslikul moel õpperessursina kultuuripärandit. Koolituse käigus tutvusime erinevate õppevahendite ja õpistrateegiatega, külastasime Belgia kauneid ja kultuurilooliselt põnevaid linnu: Genti, Brügget, Brüsselit ja Antwerpenit. Saime ülevaate Belgia haridussüsteemist ja külastasime koole, tutvusime Euroopa kultuuripärandiga ja harjutasime erinevaid võimalusi, kuidas näiteks ajaloolist linnaruumi kasutada õppetunni elavdamiseks ja aktiivõppeks. Töötubades harjutasime praktilisi tegevusi, mida on võimalik õpilastega läbi viia, nagu näiteks Belgia šokolaadi valmistamine.

Kogu õppematerjal oli digitaalne, õppekäikudel kasutati erinevaid veebirakendusi, kursuse korraldamise ja igapäevase info vahetamiseks kasutati muuhulgas Padlet’i rakendust.

Ma jäin Belgia nädalaga väga rahule, see oli minu jaoks üks parimaid Erasmus+ koolituste kogemusi: sisukas, mitmekesine, parajal määral tihe programm, kaunid paigad ja asjatundlik organiseerimine.

Soovitan julgelt kolleegidele nii seda kui ka teisi selle organisatsiooni poolt läbi viidavaid koolitusi.

Loen rohkem

Jalus