fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

E-gümnaasium õpetab hästi aega planeerima

09.06.2022

Audentese e-gümnaasiumi abituriendid Maie Pavljuk ja Christine Rõõm jagasid meiega oma gümnaasiumiaastate kogemusi ning andsid nõu teistele koolikaaslastele.

Kuidas kulges Sinu viimane gümnaasiumiaasta?

  • Maie: See aasta oli edukas, aga nõudis eneseületust. Sain õppeaasta jooksul pisipoja emaks: viimastel kuudel läks tähelepanu rohkem temale ja seega jäi palju vähem aega õppetööga tegelemiseks. Suutsin siiski kasutada juba varem omandatud head ajaplaneerimise oskust ning jõudsin kõik õppeained edukalt lõpetada ja ka eksamiteks valmistuda.
  • Christine: Viimane õppeaasta kulges kõige hõlpsamini: selleks ajaks olin juba enamiku aineid lõpetanud ning sain rohkem puhata ja endale aega võtta. Pinge panid peale eksamid, sest nendeks iseseisvalt õppimine vajas tugevat distsipliini.

Milliseid oskusi omandasid ja/või arendasid e-gümnaasiumis?

  • Maie: Kindlasti arenesid väga palju ajaplaneerimise oskus ning iseseisva töötamise ja materjalide leidmise võime. Lisaks sain proovile panna tahtejõu ja treenisin enese motiveerimist.
  • Christine: Kuna tegemist on veebiõppel oleva kooliga ja enamik õppimisest käib iseseisvalt, siis kindlasti arendas see kohusetundlikkust: õppisin asju õigeks ajaks ära tegema, sest siis on kergem ja ülesanded ei kuhju üle pea. Tugev oskus, mille siit koolist kaasa võtan, on enese sundimine ning eesmärkide nägemine ja seadmine. Minu puhul vajas arendamist ka oskus vahel aeg maha võtta ja puhata: sellest on kasu eriti nendel hetkedel, kui kõiki kohustusi tundub nii palju.

Mis on olnud Sinu suurimad takistused e-õppes? Kuidas Sa neid lahendasid?

  • Maie: Suurim takistus on olnud aja- ja motivatsioonipuudus. Kuna ma ei ela Tallinnas, siis oli eelnevatel aastatel raskeimaks osaks leida aega, et nädalavahetustel koolis toimuvatesse õppetundidesse sõita. Kuid nüüd, kus veel suurem osa õppetööst on viidud veebi, oli õppimist ja kursuste läbimist tunduvalt lihtsam organiseerida. Selline õppetöö korraldus aitas tublisti kaasa minu motiveeritusele.
  • Christine: Minu kõige suuremaks takistuseks osutus asjade edasi lükkamine ja viimasele minutile jätmine. Olen üldiselt kohusetundlik inimene, kuid oli aegu, kus ma ei tahtnud raskemaid asju ära teha ja nihutasin neid aina edasi. Suurimaks toeks enda kättevõtmisel olid õpetajad ja vanemad. Suhtlus on oluline, ei tasu üksi oma murede otsa jääda: Audentese e-gümnaasiumis (erinevalt teistest täiskasvanute gümnaasiumitest) on olemas eraldi tugimeeskond, kes on valmis õppurit alati aitama.

Kui oleks võimalus ajas tagasi minna, mida teeksid teisiti?

  • Maie: Minu gümnaasiumiõpe venis üsna pikaks. Eks minevikus ole paljutki, mida kahetseda ja mida oleks võinud teisiti teha. Kuid ma ei muudaks siiski mitte midagi, sest olen saanud mitme õppetunni võrra rikkamaks ning e-gümnaasiumi kogemus on andnud edasiseks eluks palju olulisi oskusi ja omadusi.
  • Christine: Kõige rohkem kahetsen, et ma ei teinud õppekava kolme aasta peale: kartsin, et ei tule pingega toime, ja lisasin seetõttu ühe aasta juurde. Nüüdseks võin öelda, et ma poleks kuidagi hätta jäänud, sest alati olid kooli tugitiimist kõik minu jaoks olemas. Samuti suhtusid kõik mõistvalt, kui mõni asi ununes.

Mida soovitaksid teistele õppuritele, kellel on e-gümnaasiumi läbimine veel ees?

  • Maie: Soovitan kasutada kõiki e-gümnaasiumi võimalusi ja suhtuda õppimisse täie tõsidusega. Kindlasti ei tohi raskuste korral alla anda, vaid tasub otsida tuge ja leida motivatsiooni, pingutada pisutki rohkem. Julgustan proovima erinevaid õppemeetodeid, et leida sobivaim. Samuti tasuks olla enda vastu aus ja valida õppimiseks just endale sobiv tempo.
  • Christine: Ütleksin e-gümnaasiumi õppurile, et ära muretse, sa tuled hästi toime: kui tegemata töid on kuhjunud, siis hakka otsast pihta, n-ö haruta kõik lahti ja lähene neile sammhaaval. Kindlasti tasub suhelda õpetajatega nii palju kui võimalik. Kohe, kui millestki aru ei saa, tuleks õpetajale kirjutada.

Millised on Su tulevikuplaanid?

  • Maie: Praegu pühendun lapse kasvatamisele, kuid tulevikus võtan kindlasti plaani ka kõrgkooliõpingud.
  • Christine: Olen loominguline inimene ja seepärast soovin õppimist jätkata Eesti kunstiakadeemias.

Mille võtad meie koolist kaasa edasisele teekonnale?

  • Maie: Audentesest võtan kaasa head emotsioonid ja palju uusi teadmisi. Siit saadud kogemustepagas tuleb kindlasti tulevikus kasuks.
  • Christine: Saan siit kaasa oskuse enda aega iseseisvalt planeerida.

 

Õpilugu on valminud ESF projekti „Täiskasvanute toetamine e-gümnaasiumis 2020–2022” raames.

Jalus