fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

„Eesti 100 – 100 jalga“ ehk Sajajalgse jutud eilsest, tänasest ja homsest

19.12.2018

Eestimaa kõige pimedamal ajal, novembrikuus, on Audentese erakooli väikesesse koolimajja kolinud üks vahva tegelane: saja-aastane sajajalgne. Ta on sõbralik ja tähelepanelik olend, kellel varuks palju põnevaid lugusid ühe väikese, aga vapra riigi saja esimese aasta juhtumistest.

Ajad ja lood on erinevad, seetõttu on sajajalgse jalad eri värvi. Igal aastal kasvab talle juurde üks jalg ja tuleb meelde mitu uut lugu.

Audentese erakooli ajalooõpetaja Pille Rohtla kutsus novembris mitmel hommikul õpilasi ja õpetajaid sajajalgse juurde, et jagada ja jutustada toredaid ning õpetlikke ajaloo lugusid. Sajajalgse juures toimunud ajaloominutid lõppesid õpilastele võimalusega kirjutada pesupulgale oma nimi ja asetada see sajajalgse jalale oma sünniaasta kohta.

Sajajalgse piltide uudistamist ning uute ja vanade lugude jutustamist jagub ka edaspidi igasse koolipäeva. See, millised lood järgmistel aastatel juurde tekivad ja millist värvi nad on, oleneb meist kõigist.

Installatsiooni „100 aastat – 100 jalga“ autorid on Pille Rohtla, Tuuli Silber ja Anne Järvpõld.

Jalus