fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Katrin Raud käis Erasmus+ õpirändel Iirimaal

09.10.2021

Kuna Audentese õpirände teema „LEEK ehk loovus, eneseareng, efektiivne õpikeskkond ja koostöö“ on otseselt seotud just loovuse ja koostööga, oli minu Erasmus+ koolitus („Loomingulisus, kriitiline mõtlemine, kommunikatsioon ja koostöö koolides“) Iirimaal väga asjakohane. Koolituse üks eesmärk on valmistada õpilased ette iseseisvaks eluks, olenemata sellest, mis valdkonnas nad tulevikus tegelema hakkavad.

Audentes on osaline Huvitava Kooli projektis ning Erasmus+ kursus andis ideid, kuidas tulla raamidest välja, leida endas „see miski“ ja kasutada seda miskit enesearengus ja ühises töös teistega.

Muutunud õpikäsituses sain ideid ja oskusi, kuidas arendada loovust erinevate mängude ja aktiivsete tegevuste abil. Koolituse sisu oli, kuidas panna tööle õpilaste loomulikku uudishimu, kuidas kasutada seda motivaatorina õppetöös, et jõuda ennast juhtiva õpilaseni, kellel on sisemine soov omandada uusi teadmisi ja oskusi.

Arvestades tänapäeva maailma meedias info üleküllust, oli oma roll kriitilisel mõtlemisel, mis on vajalik pädevus analüütilise mõtlemise omandamisel. Õpilased kasvavad inimesteks, kes oskavad eristada tõde valest.

Oma tähtis koht on Euroopa kontaktidel, et üksteisega kogemusi vahetada. Grupi moodustasid 10 maa esindajad, seega oli väga hea läbilõige erinevatest haridussüsteemidest ja kultuuridest – Hispaaniast, Itaaliast Iirimaa ja Leeduni. Saan edaspidi julgustavalt nentida kolleegidele, kuidas meie palgasüsteem ja otsustamisvabadus on päris hea ressurss, või julgustada õpilasi, et meie koolis ei ole põhjust tüdrukutel karta, et äkki nemad ei või arvamust avaldada.

Samuti sain ma meie koolisüsteemi võrrelda teistega, sain tuge ja ideid kolleegidelt.

Meil oli viis päeva aktiivset õpet ja üks päev tutvumist kohaliku kultuuriga, mis on minule kui osalejale silmaringi avardav. Sotsiaalainete õpetajana on tähtis, et oskaksin tuua elulisi näiteid erinevatest maadest. Tore on rääkida James Joyce’ist või Oscar Wilde’ist, kujutades ette tema elukeskkonda.

Olles kooli ajal õppinud saksa keelt, oli parasjagu suur väljakutse minna üksi inglise keeles õppima. Arendasin tänu Erasmus+ kursusele väga palju oma sotsiaalset kompetentsi ning inglise keele ja meeskonnatöö pädevust.

Jalus