fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL, SPORDIGÜMNAASIUM

Eesti Panga rändnäitused aulas 9.–20. oktoobrini

09.10.2017

9.–20. oktoobrini on meie kooli aulas näitused „Eesti raha margast kroonini“ ja „Euroraha“.

Rändnäitusel „Eesti raha margast kroonini“ käsitletakse nelja Eesti vääringut: marka, mis tähistas eestlaste iseolemise algust 1918. aastast; krooni, mis hakkas kehtima 1. jaanuarist 1928 ja oli igapäevases ringluses kuni 25. märtsini 1941; krooni taassündi 1992. aastal ja käibimist kuni 1. jaanuarini 2011, kui Eesti võttis kasutusele euro. Kroon käibis koos euroga veel kaks nädalat.

Rändnäitus „Euroraha“ on eelmise osa jätk. See annab ülevaate eurosüsteemis tegutsevate keskpankade tegevusest ja tutvustab 1. jaanuarist 2002 käibele tulnud ühisraha eurot. Toodud on seitsme eri nimiväärtusega pangatähe kujundus ja turvaelemendid ning kaheksa eri nimiväärtusega mündi ühise külje erinevad kujundused ja mündi osad. Lisaks tutvustatakse eurot kasutavate riikide euromüntide rahvusliku külje kujundusi.

Lisavõimalusena saab kasutada Kroonituuri äppi NUMU Smart Museum, mis paneb näiteks Koidula rahatähel silmi liigutama ja Kerese tegutsema.

Jalus