spordiklubi

Eesti talvistelt kergejõustiku meistrivõistluste avapäevalt Audentesele 19 medalit

10.02.2018

Täna algasid Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis kaks päeva kestvad Eesti vanuseklasside (U18-U20-U23) talvised kergejõustiku meistrivõistlused. Avapäeval olid väga tublid ka Audentese Spordiklubi sportlased, kes võitsid ühtekokku 19 medalit.

Kõige vanemas ehk U23 vanuseklassis tegid Audentese Spordiklubi kergejõustiklased puhta töö meeste 400 meetri jooksus võttes kolmikvõidu. Eesti meistriks jooksis ennast Eesti kõigi aegade kolmanda tulemusega Tony Nõu (47.48), talle järgnesid Sten Ander Sepp ja Karl-Kevin Klais vastavalt aegadega 49.54 ja 51.32. Klais sai avapäeval veel pronksi 60 meetri sprindis saades ajaks 7.20. Naiste U23 vanuseklassis hüppas ennast kolmikhüppes teisele kohale Karina Štork tulemusega 11.31.

U20 vanuseklassis võideti samuti mitmeid medaleid meie sportlaste poolt. Suurepärase 60 meetri tulemusega sai hakkama Karl Erik Nazarov ajaga 6.93 ning krooniti ka enda vanuseklassi Eesti meistriks. Samal distantsil oli neidude seast parim Karoli Käärt (7.83). Kullasadu selles vanuseklassis jätkus kolmikhüppes kui parima tulemuse sai kirja Zarina Netšiporuk 11.85 meetrise hüppega. Kaksikvõidu Audentesele kindlustas Marilin Moor tulemusega 11.46. Tavalises kaugushüppes oli noormeestest parim meie Reimo Sepp, kelle kõige pikem hüpe kandus 6.83 peale. Head kiiruslikku vastupidavust näitas aga Marie-Elisabeth Martinson, kes jooksis ennast 1500 meetri distantsil hõbedale (5.03,38).

Medalid ei jäänud tulemata ka U18 vanuseklassis kus meie sportlased said taas tihedalt poodiumit külastada. Ken-Mark Minkovski oli parim 400 meetri jooksus ajaga 50.57, samal distantsil sai pronksmedali kaela Deniel Kedrov ajaga 52.24. Kedrov oli edukas ka teivashüppes kus ta ületas 4.30 ning saavutas sellega hõbedase autasu.

Sarnaselt Minkovskile oli ka Liis Grete Atonen parim 400 meetri jooksus ning aeg 59.05 tõi piigale Eesti meistrikulla. Jooksualadel oli veel edukas Carina-Renne Valdek, kes sprintis ennast kuldmedalile 60 meetri jooksus ajaga 7.80. Kolmikhüppes saavutasid Johanna Soover ja Jelisaveta Mišina teise ning kolmanda koha. Neidude parimad hüpped kandusid vastavalt 11.34 ja 11.26 peale. Igor Andrejevi saagiks täna noormeeste kaugushüppes jäi teine koht tulemusega 6.53.

Palju õnne kõikidele medalivõitjatele avapäeval ning soovime veelgi paremat minekut teisel võistluspäeval!