fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Eesti Vabariigi sünnipäevaaktus algas rõõmsa rongkäiguga väikese koolimaja juurest

03.03.2017

Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva eel tähistas 1.–7. klass eesootavat pidulikku päeva rõõmsa rongkäigu ja aktusega.

1.–7. klassi aktuse teemaks oli laulupidu. Just seetõttu algaski sellel aastal aktus hoopis väikese koolimaja juurest, kus rongkäigu ees sammus marsimuusika saatel suure koolimaja poole mudilaskoor ning seejärel kõik klassid. Rongkäiku kaunistasid erinevas suuruses sini-must-valged lipud ja loosungid ning kõlasid tervitused Eesti auks. Rongkäigule elasid pealtvaatajatena kaasa õpetajad, töötajad ja lapsevanemad, kes innukalt õpilastele lehvitasid ning hõikasid.

Aulasse jõudes algas Audentese minilaulupidu, kus oli palju laulupeole iseloomulikke ja äratuntavaid tunnusjooni ning mustreid. Laulupidu juhtis rahvariietes inglise keele õpetaja Age Osik, kellel õnnestus väga täpselt tabada laulupeole nii omast kõnekasutust.

Slaidprogramm laulupeo ajalooga andis õige tunnetuse ja võimaluse kaasa mõelda eestlastele kui laulurahvale. Eelmise laulupeo fotod tuttavate õpetajate ja õpilastega pakkusid äratundmist ning lisasid meeleolu. Video vahendusel saime sümboolselt süüdata ka laualupeo tule.

Traditsiooniliselt kõlas riigihümn, millele järgnesid mudilaskoori ettekandel mitmed laulud suvel toimuva XII noorte laulu- ja tantsupeo repertuaarist muusikaõpetaja Anu Oti juhatusel.
Ühendkoor ehk terve koolipere laulis koos laulu „Mu koduke on tilluke“, mis kõlas kaunilt ja südantsoojendavalt, tekitas enne tähtpäeva just selle õige tunnetuse ning kinnitas meie laulurahvaks olemist väga hästi.

Aktusel tunnustati maailmahariduse nädala fotokonkursi osavõtjaid ja publiku lemmikuid. Tänati ka õpirakenduste konkursi osavõtjaid ning anti võitjatele üle auhinnad.

Parim sünnipäevakingitus on emotsioon, mis rõõmustab südant ja jääb kauaks meelde. Koolipere rongkäik koos laulupeoga seda kindlasti ka oli. Kaasahaarav ja suurepärane Audentese minilaulupidu oli kaunis kingitus Eesti Vabariigi sünnipäevaks ning kannab meid juba aasta pärast saabuvale väärikale juubelile vastu.

Vaatan 1.–7. klassi Eesti Vabariigi 99. sünnipäevaaktuse videot

Jalus