fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Lastekool

Eevi Kees: „Väike laps on üks ime, hoidke ja armastage teda”

15.12.2014

Eevi-Kees-370x240Rühmaõpetaja Eevi Kees on Audentese lastekoolis töötanud juba 15 aastat. Tema enda sõnul on see aeg möödunud väga kiiresti.

Enne lastekooliaastaid töötas Eevi ühes ja samas lasteaias 19 aastat. Eevit on alati motiveerinud õpetajana töötama eeskätt lapsed. „Nad annavad palju, aga ka võtavad palju. Nendega koos on põnev tegutseda, arutleda ja naerda. Hea on näha nende arengut,” kirjeldab Eevi üht peapõhjust, miks ta oma tööd armastab. Teiseks oluliseks ajendiks peab Eevi kolleege, kes on kõik head ja ääretult tublid inimesed. „Ilma nendeta oleks minu tass kohe kindlasti pooltühi,” lisab ta.

Hea õpetaja tunnid on lastele põnevad
Iga õpetaja, kes töötab lastega, peab Eevi arvates olema hea. Mõiste „hea” all peab Eevi silmas selliseid omadusi nagu rõõmsameelsus, heatahtlikkus, positiivne hoiak, tasakaalukus ning piisavas koguses nõudlikkust ja järjekindlust.
Eevi hindab kõrgelt õpetajaid, kelle tunnid on hästi ette valmistatud ehk teisisõnu lastele huvitavad ja vaheldusrikkad. „Iga laps on ainulaadne, oma oskuste, võimete, soovide, rõõmude ja muredega. Õpetaja on lapsele oluline tugi ja suunaja tema arenguteel,” võtab Eevi kokku õpetaja ülesande.

Lastekool on palju muutunud
Kui Eevi Audenteses tööd alustas, olid kõige nooremad lapsed nelja-aastased. Praegu on meil rühmad ka kahe- ja kolmeaastastele. Peale selle tegutseb veel beebikool. Lastekooli rühmasid ja töötajaid on nüüd kolm korda rohkem. Loomulikult on juurde tulnud ruume.
Eevi sõnul on ka õppetöö sisu aja jooksul läbi teinud hulga muudatusi. Õppekavas ei ole enam majandus- ja arvutiõpetust ega eraldi tunnina loovliikumist. Inglise keele õppega alustavad lapsed nüüd viieaastaselt.
„Lastekool on läbi aastate endale tuntust kogunud, vanemad hindavad aina rohkem meie õpetajate head tööd laste kooliks ettevalmistamisel,” räägib Eevi.

Kõige tähtsam soovitus lapsevanemale
„Väike laps on üks ime, hoidke ja armastage teda. Andke talle kaunis lapsepõlv,” tuletab õpetaja Eevi vanematele meelde. Ta rõhutab, et kool ei jookse eest ära ja et tööd jõuab elus palju teha.
Kuna lapsepõlveaeg on väga lühike, soovitab Eevi seda koos lapsega nautida: „Kuulake, vaadake ja rääkige maailma asjadest, imetlege koos loodust. Uurige ühiselt raamatuid, jutustage lugusid oma lapsepõlvest.” Eevi sõnul tahab laps olla iseseisev, aga ta vajab selleks turvatunnet. Lapse arengu soodustamiseks tuleb kodus ja koolis luua siiski kindlad piirid.

Vabal ajal loodusesse
Eevi on oma lapsepõlve veetnud väikeses maakohas. Ilmselt seepärast püüab ta igal võimalusel linnast välja pääseda, kuulata meremüha ja teisi loodushääli ning nautida päikeseloojanguid.
Talvel linnas olles loeb Eevi reisikirju ja muid häid raamatuid. Pika suvepuhkuse sisse mahutab ta kindlasti ühe mõnusa reisi Eestist kaugemale. Võimalusel viib see ikka paika, kus loodus on käeulatuses.
Oma akusid täidab Eevi regulaarselt Audentese fitnessiklubis, pikemat aega on tema lemmikaladeks ka Pilates ja ujumine. Ta käib meeleldi teatris ja klassikalise muusika kontsertidel.
Praegu ootab õpetaja Eevi aga pikisilmi valget ja kohevat lund. Ta lisab, et üks korralik lumetuisk oleks samuti vahva.

Jalus