fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL, SPORDIGÜMNAASIUM

Emakeelepäeval kohtuti kirjanikega ja premeeriti võitjaid

19.03.2019

2019. aasta on eesti keele aasta, sel puhul lugesid IB koordinaator Anneliis Kõiv, matemaatika õpetaja Triin Meritam, inimeseõpetuse õpetaja Auli Andersalu-Targo ja ajalooõpetaja Pille Rohtla emakeelepäeva nädalal suure koolimaja raadios igal päeval ühe hea eestikeelse teksti. Kuulata sai A. Kivirähki, T. Õnnepalu, M. Saksatamme ja H. Runneli sulest ilmunud jutte. Esitajate sõnul on au heade eesti autorite tekste oma kooli õpilastele tutvustada ja eesti keelt väärtustada.

Eesti keel on ilus keel, mida soovime õigesti rääkida ja kirjutada. Eesti keeles on vahva mõelda, kuid veel toredam põnevaid lugusid lugeda ja kuulata. Emakeelepäeval oli 1.–6. klassi õpilastel suurepärane võimalus kohtuda eesti kirjandusteadlase, õpetaja, õppejõu ja lastekirjaniku Jaanus Vaiksooga. Ta tutvustas ennast ja oma sügisel ilmunud raamatut „Miku ja Mirjami 6 kummalist kohtumist” ning lõbusaid luulekogusid „Kellassepaproua”, „Kolm sügist” ja „Laul Eestimaast”. Loomulikult pakkusid põnevust ka Onu Heino lood. Kõik huvilised, kes soovisid ka autorilt oma raamatusse autogrammi saada, tekitasid saali pika järjekorra, kus keegi ilma ei jäänud.
Emakeelepäeva tähistamine jätkus 1.–6. klassi õpilastele Kuldvillaku võistlusega, kus osales igast klassist 3 esindajat. 1.–2. klasside arvestuses oli parim 2.b klass; 3.–4. klasside arvestuses 3.b klass ja 5.–6.klasside arvestuses 6.a klass.

7.–12. klassi õpilased end proovile mälumängus, mille koostas eesti keele õpetaja Toomas Uuskam. Õpetaja Uuskami arvates oli tõeline väljakutse panna kokku nii erinevas vanuses õpilastele sobivat viktoriini. Võistlus oli Kahooti vormis, kokku sai 30 valikvastustega küsimust, mis puudutasid nii eesti keelt, kirjandust kui ka Eesti kultuuri laiemalt – sugulaskeeli, rahvakalendrit, teatrit, filmindust. Igast klassist osales kolmeliikmeline võistkond.
7.–9. klasside arvestudes sai esikoha 8.a klassi võistkond, koosseisus Thomas Saarniit, Evelin Naptal ja Sabiine Liisa Pärn. Teise koha saavutas 9.b ja kolmanda 7.b klass. Spordigümnaasiumis jõudis ülekaalukalt esikohale 12.c, keda esindasid Karl Ajamaa, Stefan Kaljuvee ja Kaisa Siimann. Teisele kohale tõusis 12.d ja kolmandale 11.c.

Emakeelepäeva peasündmus 7.–12. klassidele oli Eva Kolditsa lavastus „Stiiliharjutused”, mis asetab kirjanikud keset teatrit ja näitlejad keset kirjandust. Etendus põhineb Raymond Queneau’ raamatul, esinesid näitlejad Eva Koldits ja Toomas Täht ning kirjanikud Jan Kaus ja Indrek Koff. Tulemuseks on korraga teatrietendus, kirjandusõhtu, stand-up ja bändiproov, mille lõppedes nii mõnigi õpilane saalis ohkas: „Kas tõesti juba läbi?!”. Etendus haaras kaasa ning pani publiku mõtlema erinevatele tõlgendusvõimalustele ja vaatenurkadele. Kaasaval lavastusel aitas näitlejate kõrval sissejuhatavat teksti ette kanda 11.c klassi õpilane Andreas Parve, kes tõlkis vaatajate jaoks prantsuse keelest loo põhisisu.

Etenduse eel luges Indrek Koff ette loo „Magusad rosinad”. Suur oli publiku üllatus, kui ilmnes, et kirjaniku suust kõlanud sügav ja kujunditihe lugu on meie oma kooli õpilase kirjutatud. Tegemist oli gümnaasiumi novelletikonkursi võidutööga. Esikoha vääriliselt kirjutas Pippi Lotta Enok 10.c klassist. Teise koha saavutas 12.c klassist Kaisa Siimann, looga „Vee puudutus”, kolmanda koha Karmo Harju 11.c klassist novelletiga „Range õpetaja”. Tegemist on Audentese iga-aastase omaloominguvõistlusega, mida korraldab eesti keele õpetaja Ingrid Palm.

Jalus