fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Emakeelepäeval oli algkoolis külas lastekirjanik Heli Illipe-Sootak

17.03.2017

Emakeelepäeva puhul käis 1.–4. klassi õpilastel külas lastekirjanik Heli Illipe-Sootak, kes on ühtlasi ka meie gümnaasiumi bioloogiaõpetaja.

Kohtumisel peatus kirjanik esmalt erinevate keelte rikkusel ja tõi välja, et maailma eri paikades kokku räägitakse peaaegu 6 500 keelt, millest üks kolmandik on aga sellised keeled, mida oskab rääkida vähem kui 1000 inimest. Kõige populaarsem keel maailmas on hiina  mandariini keel ja seda oskab üle miljardi inimese. Rääkides küll keelte mitmekülgsusest, rõhutas lastekirjanik emakeele tähtsust ning meie kõigi rolli eesti keele hoidmisel ja arendamisel.

Heli Illipe-Sootak tutvustas oma raamatuid ja rääkis kuidas need sünnivad ning mis teda kirjutama inspireerib. Saime teada, et seitsmest ilmunud raamatust on tema enda lemmikraamat „Väike jope“. Tema viimane raamat „Kiisu aias lehti riisus“ valiti 2016. aastal ilmunud raamatute seast konkursi „Hea Lasteraamat“ võitjaks.

Kirjanik vastas rõõmuga ka õpilaste küsimustele, mis loosi alusel korvist võeti. Saime teada, et talle meeldib väga lugeda ja et ta loeb ikka ja jälle uuesti H. C. Anderseni muinasjutte, et ta on palju reisinud ning elanud ka väljaspool Eestit ning vaatamata sellele, et kass on tegelane mitmes tema raamatus, on tal kodus hoopis koer. Vastus küsimusele, et mis on järgmise raamatu pealkiri ehk siis „Saada õps kuu peale!“, tõi aulasse palju naeru ja elevust.

Lõpuks kirjutas külaline igale soovijale raamatusse ka autogrammi, mis kindlasti muudab raamatu veel väärtuslikumaks ja jääb seda vahvat kohtumist meenutama.

Jalus