fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Emakeelepäeval olid külas kirjanik Kadri Hinrikus ja luuletaja Jürgen Rooste

15.03.2016

Emakeelepäev avas keeltenädala. 1.–4. klassi õpilastele oli oma kirjanikutööst tulnud rääkima lastekirjanik Kadri Hinrikus. Tema alustas raamatute kirjutamist 9 aastat tagasi, saades inspiratsiooni ema, isa ja tädi lapsepõlvemälestustest. Kokku on autoril ilmunud 7 lasteraamatut ja kõik need kirjutatud kas kooliajast, lapsepõlvest või mõnest muust päris elu sündmusest. Mõtteid kirjutamiseks saab Kadri ka mõnest teisest raamatust, sest talle meeldib lugeda. Kirjutab ta hommikuti vara, rahus ja vaikuses. Oma viimasest avaldatud raamatust „Taaniel Teine“ luges kirjanik põneva peatüki, mis kindlasti lapsi tõukab just seda raamatut lugema. Kooli raamatukogu sai kingiks kaks tema raamatut, „Taaniel Teine“ ja „Suur maailmareis“. Lõpuks jagas kirjanik oma raamatutesse autogramme, mis muudab raamatu veel väärtuslikumaks ja jääb meenutama kohtumist.

5.–9. klassi õpilastele olid külla tulnud luuletaja Jürgen Rooste ja pianist Erki Andres Nuut. Jürgen Rooste meenutas oma nõukogudeaegset kooliaega, rääkides sellest, et raamatuid sai hoolimata riigikorrast osta ja lugeda, sest need olid väga odavad. Luuletaja kandis lisaks oma luuletustele ette Kristjan Jaak Petersoni, Lydia Koidula jt poeetide luulet, tehes seda omanäoliselt, klaverisaate taustal, kohati lauldes või laulvalt lugedes.

Lisaks kohtumisele luuletajaga mängis 5.–9. klass vahetundide ajal nutimängu. Koolimaja peale oli peidetud Jürgen Rooste luuletus Eestimaa minevikust ja lootustest tulevikuks. Kolmanda koha emakeelepäeva nutimängus sai 9.a klassi võistkond koosseisus Janet Murumets, Merilin Priilinn-Türk ja Karolin Linamäe. Teise koha vääris 7.b klassi võistkond, kuhu kuulusid  Karl Tani Priilinn-Türk ja Mattias Vahtel. Esikoha sai 8.a klassi koosesis, kuhu kuulusid Sarah Mandri, Anna-Maria Vjazemski ja Lilian Turban. Luuletuse kokkupanekul hinnati esmajoones vastuse originaalsust ja täpsust. Auhinnad annavad tunnis üle eesti keele õpetajad.

Terve nädala jooksul kuuleb kooliraadio eetris hommikuti „Hommikujuttu“, mille lugemisega alustas ajalooõpetaja Pille Rohtla.

Jalus