fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUMI UUDISKIRI

Ennast väärtustades arened kiiremini

31.05.2019

Kas ka sulle tundub, et teised arenevad kiiremini ja saavutavad rohkem? Miks on inimesel raske endaga rahul olla ja miks kulub palju tähelepanu rohkema tahtmisele ning sellele, mida veel ei ole?
Evolutsioonilisest vaatenurgast on üsna loogiline, et niisugune tahe on meile sisse programmeeritud. Kunagi aitas see suurema tõenäosusega ellu jääda, sest vanasti olid ressursid piiratud ja ellujäämise nimel tuligi teistega võistelda.

Väiksed edu- ja arengusammud vajavad märkamist
Vahel on pidev rohkema poole püüdlemine ka tänapäeva maailmas kasulik. Nii saad panustada isiklikku arengusse, selle asemel et lihtsalt n-ö vedeleda. Samas on oluline sellest püüdlemisrattast vahel välja tulla ja endale meelde tuletada, et alati ei ole vaja kõigi teistega n-ö piiratud ressursside pärast võidelda. Märka teadlikult ka seda, mis on juba olemas või mille sa oled juba ära teinud.
Muidugi on tore, kui sinu arengut märgatakse ja meelde tuletatakse või lihtsalt midagi head öeldakse. Tihti kipub aga olema nii, et teistelt tuleb tagasisidet ainult selle kohta, mis ei toimi ja mida tuleks paremini teha.
Seega ei tohiks teistelt saadud tagasiside olla ainus allikas, mis aitab sul endaga rahul olla. Palju parem võimalus on märgata ise teadlikult, kui mõni töö, kooli või spordiga seotud ülesanne saab täidetud või kui milleski endale olulises on areng toimunud. Näiteks kui saad ühe projekti tehtud, siis selle asemel, et kohe uuele mõtlema hakata, tunnusta ennast pingutuse eest. Või kui spordis hakkavad tulema välja asjad, mida sa enne ei osanud, siis märka seda ja anna endale ise positiivset tagasisidet.
Selleks et oleks ressursse, mida kasutada uuteks arengusammudeks, lisa päevaplaani väikseid meeldivaid tegevusi. Keskendu nendele tegevustele täielikult ja kõrvalda seejuures kõik segajad (kindlasti lülita välja ka nutitelefon). Selliseks mõnusaks tegevuseks võib olla näiteks õhtusöögi nautimine, soe vann, jalutuskäik värskes õhus, südamlik vestlus sõbraga või õhtune kehahoolitsus.

Miks sa üldse peaksid endaga rahulolu toetama?
Just enda arengut väärtustades hoiad oma ressursse tasakaalus ja saad uut energiat. Tänu sellele suudad peagi uute sihtide poole liikuda ja ka tulevikus enda arengusse panustada.
Inimene on küll uskumatult vastupidav, aga kui püüdled pidevalt edasi pooltühja energiapaagiga, siis võib juhtuda, et pead nende väikeste igapäevaste hetkede asemel varsti palju pikema pausi võtma. Seega väldi säärast olukorda ja õpi endaga rahul olema.

Jalus