fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Erakooli liikumisnädalal käidi matkamas ja liiguti rohkem

29.05.2019

Liikumine on elu loomulik osa ja öeldakse, et see on viimane asi, millest inimene on valmis loobuma. Inimese tervise seisukohalt on oluline, et iga laps, noor ja täiskasvanud leiaks endale lisaks kehalise kasvatuse tunnile ja igapäevasele liikumisele ka sellise liikumisharrastuse, mida ta teeb regulaarselt, mis pakub talle rõõmu ja rahulolu ning mis muudab ta elukvaliteeti paremaks. Erakooli liikumisnädal toimus 6.–10. maini ning selle nädala jooksul liikus terve kool rohkem, kui tavaliselt.

Igal aastal toimub liikumisnädal maikuu 2. nädalal, kuna 10. mail tähistatakse Maailma Terviseorganisatsiooni algatusel ülemaailmset kehalise aktiivsuse päeva, et juhtida avalikkuse tähelepanu liikumise olulisusele tervise säilitamisel ja haiguste ennetamisel.

Ka Audentese erakooli õpetajad ja õpilased väärtustasid liikumist värskes õhus. 9. mail käisid Audentese õpetajad juba kaheksandal jalgsimatkal Kloostimetsa terviseradadel – seekordki oli matkajuhiks õpetaja Krista Kinkar. Õpetajatel on sel päeval matkamine muutunud juba traditsiooniks. Pirita jõe kaldad on väga vahelduva maastikuga. Sai ronida üle küngaste ja orgude. Ilm oli päikseline ning õpetajad nautisid kena loodust ja üksteise toredat seltskonda.

Lisaks õpetajatele käis matkamas ka 2.b klass, mis on ühtlasi ka spordiklass ja seepärast on liikumine neile väga meeltmööda. Laste suust ei kosta kunagi virisemist, vaid pigem ollakse kurb, et matk juba läbi saab. 2.b klass suundus matkale Järve terviserajale. Matkarada on koolile just parasjagu lähedal, et siit jalgsi kohale jõuda. Ilm soosis igati matkamist. Lapsed pidid järgima puude peale tehtud märgiseid, et läbida mõnusa männimetsa all paiknev jooksurada. Kui kolmveerand rada oli läbitud, siis tehti peatus piknikuks. Koolist kaasa saadud toidupakk oli selleks just parim.

Jalus