fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Erakooli lõpukell helises läbi arvutikõlarite

01.06.2020

27. mail kogunesid 9. klasside õpilased ning klassijuhatajad Külli Relve ja Katrin Raud oma kodus pidulikus riietuses arvuti ette, kaasas julgustav kaisukaru või muu lemmiklelu. Käes on kevad ja viimase koolipäeva lõpukell.

Esmalt rännati üheskoos päris lapsepõlve, abiks pildid ajast, kui kool alles algas või polnud veel alanudki. Nii võis näha nüüdseid neide-noormehi esimesi samme tegemas või äsja aabitsa kätte saanuna.

Kui tavaliselt on sel koolipäeval olnud mitu algklasside koolitundi, siis seekord olid õpilaste tunnid mahutatud netivormi, kus tuli joonistada tööjuhendi järgi pilti ja värvida arvutuste tulemusel draakonit. Mitme distantsõppe kuu järel olid tehnilised oskused juba päris head, nii õnnestus kummalgi klassil meeskonnana oma pildid valmis teha, algklassile sobivas veidi konarlikus vormis. Lõbusaks ajaviiteks ja teadmiste prooviks oli 8ndike ning nende klassijuhatajate kokku pandud Kahoot, kus muu hulgas sai teada, kes tuli 1. klassi spordipäevale kummikuis, ning vastuse küsimusele, kas tulevik on helge. Kusjuures 44% lõpetajaist valis vastuse, et peab küsima ema käest selle helge tuleviku kohta, ülejäänud uskusid niisamagi, et tulevik on helge.

Lõpetajatele antud vabast mikrofonist jäi kõlama mõte, et kooli tulles tundus üheksa aastat väga pikk aeg, aga nüüd juba ongi läbi, hämmastavalt kiiresti. Enne kooli oli mulje, et oled tark ja õppimine on lihtne, aga kohapeal selgus, et üheksa aastat võivad olla stress ja piin. Õnneks sai selle aja jooksul ka teistega väga lähedaseks, nii et jäävad soojad mälestused.

Lõpetuseks saatsid noori teele aineõpetajate head soovid ja mälestuskillud. Mõtteterad võib kokku võtta kehalise kasvatuse õpetaja Piibe Tammemäe soovi: „Astu kindlameelselt oma unistuste poole. Kujunda ja ela just sellist elu, millest sa oled unistanud!” Lõpukell kõlas ja niimoodi ootamatult lõpebki põhikool, veesõjata kooliõuel ja eksamiteta. Selline on eriline lõpulend.

Jalus