fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Erakooli õpilased tegid lastekoolile imelise kingituse

07.06.2019

Põhikooli õpilased osalesid sel õppeaastal eri lõiminguprojektides: kunsti-, käsitöö- ja tehnoloogiatundides valmistati õppevahendeid, mida lastekooli 2–6-aastased õpilased saaksid kasutada.

8.b klassi tüdrukud tegid käsitöötunnis valmis põnevad tegelustahvlid, mille abil saavad lastekooli lapsed õppida vajalikke oskusi ehk luku, nööbi, pandla, truki ja takjapaela kinni panemist ja lahti tegemist ning paelte sidumist.

Teise vahva õppevahendina valmisid värvilised tallad, mille peal saavad lapsed harjutada kingapaelte sidumist. Tehnoloogiaõpetuse tunnis saagisid ja lihvisid 7.b klassi poisid puidust taldu ning puurisid seejärel nendesse paelaaugud. 7.a klassi tüdrukud kandsid aga kunstitunnis nendele taldadele jalanõusid meenutavad uhked maalingud.

5., 6. ja 8. klassi õpilaste ühistööna valmis kalamäng. Selle eesmärk on õngega, mille otsas magnet, püüda riidest kalakesi. Mäng arendab lapse silma ja käe koordinatsiooni, aga ka tähelepanu ja püsivust. Käsitöö ja tehnoloogiaõpetuse vahetustundides õmblesid 5., 6. ja 8. klassi poisid ning 5. ja 6. klassi tüdrukud masinaga värvilistest kangastest väikseid kalakesi. Selle töö tulemusel õppisid nad kangale šablooni järgi lõike paigutamist, kriidiga märkimist ja masinaga õmblemist. Lisaks õpiti veel nööpe õmblema, nõnda said kalad endale ka toredad silmad. 5. klassi tüdrukud valmistasid puidust õngeridvad, mille otsa 5.b klassi tüdrukud õmblesid kala püüdmiseks lõbusad magnetiga ussikesed. Kogu mäng mahub 5. ja 6. klassi tüdrukute ühistööna valminud mereteemalisse kotti, mis omakorda on alus, kuhu kalad mängu alguses asetatakse.

Viimase õppevahendina kinkisid 7. ja 8. klassi tüdrukud lastekoolile otedama-tehnikas õmmeldud pallid, mis on tehtud tugevast mööbliriidest ja täidetud riisi- või tatratangudega. Pallidel on õppetöös lugematul hulgal põnevaid kasutusvõimalusi.

Õppimine läbi mängu on lastekooli põhimõte ja seetõttu teeb eriti palju rõõmu, et õppevahendid on suurte koolikaaslaste valmistatud. Oleme kindlad, et need uued vahendid pakuvad lastekooli lastele palju uusi oskusi ning mängu- ja õppimisrõõmu.

Lastekool tänab õpetajaid Anneli Matalojat, Tiia Pällot ja Allan Haaki ning projektides osalenud õpilasi suurepärase kingituse eest.

Jalus